29 Ekim’de bu millete ikinci habur rezaletini yaşatanlar hesabını vermelidir


Daha önce Habur’da PKK’ya devlet töreni düzenleyenler, bu sefer de silahlı Peşmergeye hem de TSK korumasında geçit töreni düzenledi.
29 Ekim Cumhuriyetin kuruluş yıldönümünde hepimiz, askerimize polisimize kurşun sıkan, arkadan kalleşçe vuran PKK/PYD’YE silah götüren Peşmergeye Türk askerinin eskortluk yaptığına şahitlik ettik.
Malesef Yeni Türkiye’nin resmi bu…
Böyle bir görüntünün yaşanması için 29 Ekim tarihi bilerek istenerek mi seçilmiştir?
Bu da Cumhuriyetle hesaplaşmanın başka bir parçası mıdır?
Bu da Türk milletiyle hesaplaşmanın başka bir parçası mıdır?
Türk askerinin 29 Ekim’deki geçit törenine Peşmergenin geçit törenin gölgesi düşürülmüştür.
Bu zafer işaretleri nedir? Kime karşı yapılıyor bu Zafer işaretleri? Kim hangi savaşı kazandı?
Bu topraklarda BİŞİ SEROK OBAMA diye nara atanların işi ne? Burası ABD mi? Burası ABD’nin bir eyaleti mi?
Bunları böylesine azdıran kim? Bunları böylesine cesaretlendiren kim? Bunları azdıran bu görüntülere müsaade eden siyasi irade…Bunları şımartan siyasi irade…
Artık yeter…Bu milletin, bu devletin onuruyla gururuyla bu kadar oynanmaz
TSK’nın PYD/PKK’ya silah götüren peşmergeye mihmandarlık yaptığı gün, PKK TSK’nın bir astsubayını şehit ediyor…
Peki Genel Kurmay ne yapıyor? Sadece Mesaj yayınlıyor.
Dün “Hunharca, adice ve kalleşçe gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralımıza acil şifalar diliyoruz.” Diyerek Kınama Başkanlığına dönüştüğünü teyit eden Genelkurmay’a hatırlatayım ki maalesef o civanmert bugün şehit oldu…Siz hala kınamakla oyalanın…Siz kimi kime şikayet ediyorsunuz? Elinizi kolunuzu bağlayan kim?
Bu yaşananlar düpedüz Türk milletinin onuruyla, haysiyetiyle oynamaktır.Yandaşıyla candaşıyla, Asrın projesi diye millete pazarladıkları çözüm sürecinde gelinen noktaya bir bakar mısınız?
Bu nasıl çözüm sürecidir ki, bir hafta içinde Yüksekova’da sokağın ortasında AKP’nin çözüm ortağı PKK tarafından üç askerimiz haince hem de “missilleme” denilerek şehit ediliyor?
Bu nasıl çözüm sürecidir ki bir korucumuz elektrik direğine bağlanarak AKP’nin müzakere masasına oturduğu PKK tarafından şehit ediliyor?
Evet daha dün bir astsubayımız Diyarbakır’da eşiyle pazara çıktığı sırada AKP hükümetinin bu çözüm ortağı tarafından eli kanlı katillerce şehit edildi.
Bu nasıl bir çözümdür anlayanınız var mı?
Hergün bir ocağa ateş düşüyor, bunlar hala Çözüm sürecine halel gelmesin, analar ağlamıyor masalını anlatıyorlar?
Bunlar hala Teröristbaşının 17 yıldır yalnız olduğundan, sekreterya kurulmasından bahsediyor?
Bunlar hala Çözüm süreci ve kamu güvenliği aynı anda yürütülecek hikayesini anlatıyorlar
Diyarbakır’da Şırnak’ta, Hakkari’de, Mardin’de insanlar PKK yüzünden sokağa çıkamıyor, kepenklerini açamıyor, yol kontrolü yapılıyor, vergi alınıyor, PKK bölgede temyiz mahkemeleri kuruyor, bunlar hala çözüm sürecinden bahsediyor.
Emniyet, TSK, personeline PKK saldırıları nedeniyle akşamları dışarıya çıkmayın diye iç genelgeler yayınlıyor bunlar hala çözüm sürecinden bahsediyor

Bir yandan Öcalan’ın sekreteryaya ihtiyacı olduğunu söyleyen, Adalet Bakanlığının bunun üzerinde çalıştığını ifade eden Arınç önceki gün “Çözüm süreci bahanesiyle ‘Bize sekretaryadan bahsedin’ derlerse yüzlerine bile bakmayız. Kim ne adım atacaksa, o adım atıldıktan sonra bunlardan bahsedebiliriz. Çözüm sürecini bu aralar ağzımıza almama gibi bir ihtiyat içinde olabiliriz. Çözüm sürecine mecbur ve mahkûm değiliz.” Derken Başbakan Davutoğlu, “Biz çözüm sürecine konjonktürel bir mesele olarak bakmadık, sürdürmekte kararlıyız” diyebilmektedir.
Siz Mehmetçiğe kurşun sıkan bu eli kanlı katillerle masaya oturduğunuz müddetçe Asıl bu millet sizin yüzünüze bakmayacak.
Yüzünüze bakılacak bir haliniz de zaten kalmadı.
Bu çözüm sürecinin ne işe yaradığını Bakın eski moucu AKP’nin yeni gözdesi yazar şöyle söylüyor bir kanalda: “Çözüm süreci PKK’yı güçlendirdi, PKK bunu görmeli, bunu sürdürmeli.”
Olay bu kadar nettir. Çözüm süreciyle PKK gücüne güç katmış, kurtarılmış bölgeler ilan etmiş, dağa tarihinde olmadığı kadar militan kazandırmış, şehirlerde hakimiyet kurma aşamasına gelmştir.
Ey Arınç “Bundan sonra asayişsizik noktasında gık çıkmayacak. Çözüm sürecinde maddenin bir tanesi budur. Dolayısıyla ben son gelen mesajdan anlıyorumki bu işin muhatapları Hükümet’in bu konudaki kararlığını görmüş durumda..” demiştin. Hani gıkları çıkmayacaktı?
Evet, PKK’lılar, hükümet’in kararlığını çok iyi görmüşler…
Arınç’ın bu sözlerinden sonra terör örgütü PKK bırakın gık çıkarmayı, 3 askerimizi 1 Korucumuzu ve 1 astsubayımızı göz göre göre şehit etti…Çarşı ortasında sırtından kurşunlar yağdırdı.
PKK’nın bundan sonra gıkı çıkmayacakmış? Yazıklar olsun size…