A Planı HDP’ye yavlarmak olan Başbakanın B Planı İmralı’ya serenat, C Planı da Kandil’e muracaattır


Bu vatan toprakları içinde bölücü terör örgütü PKK, bu ülkenin vatandaşlarını, çocuklarını zorla dağa kaçırıyor. Peki bu ülkenin başbakanı ne yapıyor?
Daha geçen hafta “Dicle kenarında kurdun kaptığı koyun benim mesuliyetim altımda”diyen Erdoğan HDP’yi göreve çağırıyor. Bu acizlik değildir de nedir?Erdoğan HDP eğer o çocukları getirmezse B ve C planları olduğunu söylüyor. Yani PKK’nın kaçırdığı çocukların kurtarılması için AKP Hükümeti’nin A planı, HDP’nin o çocukları getirmesi. Peki Erdoğan B ve C Planın ne? Erdoğan’ın B planı İmralı’ya seranat, C planı Kandil’e müracattır.
Acaba çocukların dağa kaçırılması için HDP’yi göreve çağıran Erdoğan, PKK’nın 4 gündür eylem yaptığı Bingöül Diyarbakır yolunun açılması için nereye çağrıda bulunacak? Karayolları Genel Müdürlüğüne mi?
Başbakan Erdoğan “Terör örgütlerinin pankartlarını taşıyanlar bizi Almanya’da protesto ediyorlar, kimlerin kimlerle işbirliği yaptığını görüyorsunuz” diyor.
Ey Erdoğan o pankartlarda posteri olan terörelebaşıyla İmralı’da masa kuran sen değil misin? Sen kimi kandırıyorsun?
O posterde resmi olan bebek katilini siyasi aktör olarak bu ülkeye pazarlayan sen değil misin?
Bundan sonra “Molotof atanlar ağır cezalar alacak” diyorsun, Serap’ı yakan Molotof değil de neydi?
O Molotofları atanlarla Doğu ve Güneydoğu’da paralel devlet kurmak için Oslo’da masaya oturan sen değil misin?
O Molotof atan KCK’lıları yargı paketleriyle tek tek çıkaran sen değil misin? Ey Erdoğan Bugün üniversitilerde estirilen PKK teröründen niye bahsetmiyorsun?
İzmir’de Erzurum’da Samsun’da, başkentin göbeğinde, üniversitelerin salonlarında teröristbaşının paçavralarının olduğundan senin haberin yok mu?
Siyasal Bilgiler Fakültesinin tarihinde ilk kez PKK teröründen, PKK tehdidinden dolayı öğrenciler Tandoğan’da sınavlara girecek, okullarında sınavlara giremiyorlar. Bu nasıl çözüm sürecidir ki? PKK çocukları dağa kaçırıyor, araç yakıyor, şehirlerin karayolu bağlantılarını kesiyor. PKK, “Örgüte katılımda yaş sınırı vardır” diyerek bir de dalgasını geçin, hükümetin B, C planı ise eli kolu bağlı bir şekilde yine PKK’nın ipine sarılmak, ondan medet ummak oluyor. Kendi vatandaşlarının çocuğunu PKK’dan kurtarmak için Doğu ve GüneyDoğu’daki paralel yapıya yalvarıyor. Bu nasıl çözüm sürecidir, direksiyon kimin elindedir? Bu ülkede düalist, eşbaşkanlı bir iktidar mı vardır?