ABD’nin, Büyük Ortadoğu Projesinin taşeronluğunu yaparak Türkiye’yi raydan çıkarmak istiyorlar


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Terörist başının paşa yapılmak istendiği, Türk ordusunun şerefli paşalarının cezaevine gönderildiği bir dönem yaşıyoruz.” dedi.

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Bursa’da partisinin Osmangazi İlçe Gençlik Kongresi’ne katılarak divan başkanlığı yaptı. Burada partililere seslenen Vural, Türkiye’de çok sıkıntılı günler yaşandığını kaydetti.

 Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tutuklanmasına değinen Vural, şöyle konuştu: “Türkiye’de öyle günler oluyor ki, terörist başının paşa yapılmak istendiği, Türk ordusunun şerefli paşalarının cezaevine gönderildiği bir dönem yaşıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerini suç örgütü gibi gösterip, terör örgütünü masum bir örgüt gibi taleplerinin meşrulaştırıldığı bir dönem yaşıyoruz. Türkiye nereye gidiyor? Habur’da teröristleri devlet töreni ile karşılarken o teröristlerle mücadele eden güvenlik güçlerimizin sorgulandığı bir dönemi yaşıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Genelkurmay Başkanı terör örgütü yönetmekten ve kurmaktan tutuklanıyor ve silahlı kuvvetler adeta bir suç örgütü gibi gösteriliyor. Böyle değerlendirme yapılmasına imkan sağlanıyor.”

 Terörle mücadele varken, çevre ülkelerde de bölünmeler yaşanırken silahlı kuvvetlere olan güvenin azaltılmaması gerektiğinin altını çizen Vural, şöyle devam etti: “Türk Silahlı Kuvvetlerini suç örgütü gibi göstermek millet ve devlet hayatında çok önemli tahribat oluşturacaktır. Bugün bu tartışmalar yapılırken, Türkiye’de birileri kalkıp bunları yaparken BDP denilen parti midir, ne olduğu belli olmayan o topluluğun başındaki bir kimse kalkıp Genelkurmay Başkanına ‘Sen onbaşı bile olamazsın’ diyebiliyorsa, bu sözleri cesaretlendirenin hesap vermesi gerekmiyor mu?”

 Konuşmasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a da ağır eleştiriler yönelten Vural, şu eleştiriyi yaptı: “Bir trenin rayında gitmesini temin eden o amcası zannederim, bugün Türkiye’yi raydan çıkartmak isteyen bir manevracı haline dönüşmüş bir Bülent Arınç’ı gördüğü zaman, ne yapıyor bu adam diye sorgulayacaktır. Dün AB’ye ‘Hristiyan kulübü’ deyip, bugün bütün iradesini onlara teslim edenler, bu milleti birlik ve bütünlüğü yerine 36 etnik gruba bölmek isteyenler ve Türkiye’yi rayından çıkartmak isteyen; tarihinden, kimliğinden çıkartıp, ABD’nin büyük Ortadoğu projesinin taşeronluğunu yaparak Türkiye’yi raydan çıkarmak isteyenlere manevra imkanı tanımayacağız, Türk milletini rayından çıkarmak isteyenlerin önünü keseceğiz.”

 Arınç’ın cumhurbaşkanlığı hayalleri kurduğunu savunan Vural, “Bülent Arınç yine ‘gül mü olur, sümbül mü olur, lale mi olur’ diye söylemişti ya, hadi gülü biliyoruz da, bilemiyorum Bursa’dan artık pek gelecek bulmuyor, ‘lale mi olur’ diyor, o da olsa olsa Manisa lalesi herhalde. ‘Ben de olabilirim, gül oldu, lale de olur’ diyebilir. Dolayısıyla Bursa milletvekili Manisa lalesinden feyz alıyorsa, zannediyorum, kendisini iadeli taahhütlü tekrar göndermenin gereğini Bursalılar da yapacaktır.” şeklinde konuştu.

  BDP Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e ‘onbaşı’ demesini eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Türkiye’de birileri kalkıyor, Genelkurmay Başkanına onbaşı bile olamazsın diyor. Bu sözleri söyleyenin hesap vermesi gerekmiyor mu?” dedi.

 MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin Osmangazi İlçe Teşkilatı 10. Olağan Kongresi’ne katıldı. Vural, Türk milletinin kendilerini tek başına iktidara getirmediği belirterek, “Son zamanlarda yaşananların, yıllardan beri ne kadar haklı olduğumuzu ortaya çıkardı. Hak gelecek batıl mağlup olacak. MHP önümüzdeki dönemde tek başına iktidar olmayı başaracak. Bütün oynanan oyunlara rağmen MHP’ye sahip çıkmış ve meclise göndermiştir. Ama alacağımız var, biz daha fazlasını hak ediyoruz” diye konuştu.

 TSK’nın bir suç örgütü gibi gösterilmesinin millet ve devlet hayatında çok önemli bir tahribat olduğunu ifade ederek, “Yargının siyasallaştırılmasının da tahribata yol açacağı ortadadır. Bugün bu tartışmalar yapılırken, Türkiye’de birileri kalkıyor, BDP denilen parti midir, ne olduğu belli olmayan bir kitle, kalkıp bugün genelkurmay başkanına onbaşı bile olamazsın bile diyerek, bu sözleri söyleyenin hesap vermesi gerekmiyor mu?” dedi.

 Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın Bursa’ya hızlı tren için yapılan törende amcasının baş manevracı olduğu söylediğini hatırlatan Vural, “Bu sebeple demir yollarını o zamandan beri yakından takip ettiğini söylemişti. Tabi amcasının hayatta olduğunu bilmiyorum, ama eğer hayattaysa aslında bir trenin rayından gitmesini temin eden o amcası, zannederim ülkeyi rayından çıkarmak isteyen Arınç’ı gördüğü zaman, ne yapıyor bu adam diye soracaktır” şeklinde konuştu.

 Çıraklık, kalfalık ve ustalık döneminden sonra AK Parti’nin millete birşey veremediğini kaydeden Vural, “Bugün TSK, terör örgütü yönetmekten tutuklanıyor. TSK, suç örgütü gibi gösteriliyor. İçeride ve dışarıda terörle mücadele yapılırken, Irak bölünürken, İran’a müdahale konuşulurken, milletin güvenini azaltacak tartışmalara yol açacak harekelerin nereye varacağını hesap etmek lazım” ifadelerini kullandı.

 MHP’nin milletin egemenliğini savunduğunu, egemenliğe milletin dışında kimsenin müdahale etmesini uygun görmediklerini ifade eden Vural, “Siyasi iktidarla mücadele edecek, onu alaşağı edecek olan MHP’dir. Siyasi iktidara dışarıdan müdahaleler, AK Parti’nin değirmenine nasıl su taşıdığını görüyoruz. Onun için siyasi iktidarlar mücadele, siyasilerin görevidir. Ama herkesi de darbeci yapıp, TSK’yı suç örgütü gibi göstermek doğru değil” açıklamalarında bulundu.

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana’yı eleştiren Vural, “Leyla Zana, ‘kendi kaderimizi tayin etmek istiyoruz’ dedi. Belediye Başkanı, bayrağımızın yanına bir paçavra eklenmesini ve özerklik talep ediyor.  Bunları görenler, gözlerini kulaklarını bunlara tıkayamaz. Terörle mücadele konusunda son zamanlarda adımlar atılıyor” dedi.