AKP, anayasa yapma iradesini terör örgütüyle birlikte İmralı’daki bebek katiline teslim etmiştir


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MHP’li Vural, hükümetin ‘İmralı ile görüşme sürecini millete nimetmiş gibi kabul ettirmeye çalıştığını’ söyledi. “Anayasa yapma iradesi terör örgütüne ve İmralı’ya teslim edildi” şeklinde konuşan Oktay Vural, terör örgütüyle mücadelenin, ‘siyasi uzantılarıyla müzakere sürecinden terör örgütüyle müzakere ve mütareke, siyasi uzantılarıyla da anayasa sürecine gittiğini’ söyledi.

 Hükümetin açıklamalarının birbiriyle çeliştiğini sözlerine ekleyen Vural, yaşanılan süreçte tek taraflı propaganda yapıldığını belirtti. Oktay Vural başbakanın daha önceki  sözlerini hatırlatarak Başbakanın “Elinde silah dağlarda askerimize pusu kuranların hakkını savunanlar” dediği teröristlerle yanak yanağa kucaklaşanlarla, BDP’yle   Türkiye’nin, milletin anayasasını yapacağını, ” Bazı yazarlar ağız birliği yapmışlar, ‘Başbakan BDP’ye karşı çok sert’ diye her gün yazıp çiziyorlar. Ben, polis katillerine mi müsamaha göstereceğim? Çocukların, kadınların olduğu arabaya saldıranlara mı müsamaha göstereceğim? 13-14 yaşında çocukların yüzlerini yakanlara mı müsamaha göstereceğim” dediği kişilere  müsamahanın ötesinde bir ortaklık teklifinde ortaklık teklifinde bulunduğunu, “Eli kanlı teröristle kucaklaşan, siyaset yapmakla, hizmet vermekle işi olmayan,  parti tabelalarını söküp yerlerine İmralı’ya veya Kandil’e mecburi istikamet gösteren trafik tabelaları koysunlar” dediği yapıyla onların trafik tabelaları eşliğinde anayasa yapacağını,  “Demokratik bir rejimde buna daha ne kadar tahammül edilebilir? Daha fazla seyirci kalamayız. İradelerini terör örgütüne kaptırmışlardır. Bunlar emirleri dağdan alıyor. Buna eyvallah edemeyiz, edenle de kimse kusura bakmasın beraber yürümeyiz” dediği terör örgütünün siyasi uzantılarına bırakın eyvallah demeyi, bırakın birlikte yürümemeyi, koşar adımlarla  anayasa yapma teklifini götürdüğünü ifade etti.

Vural konuşmasına”Maskeli siyasetin maskeleri indirilmediği sürece milletimizin serbest ve hür tercihlerinin ortaya çıkması mümkün değildir. İmralı’daki bebek katili, yalnızca BDP’yi değil, AKP’yi de yönetmeye başlamış gözükmektedir. Televizyonun yanına bilgisayarı da vermişler yeni anayasayı bebek katili İmralı’da yazmaya başlamış. Herhalde raportörlüğünü, Numan Kurtulmuş ile Osman Can yapıyor olabilir. Bugün maalesef bu anayasa AKP’nin anayasası dahi değildir. Bu anayasa, doğrudan doğruya bebek katilinin, Kandil’in, PKK, KCK ve BDP’nin anayasası olma yolunda ilerlemektedir. Anayasa yapma iradesi PKK’ya ve İmralı’ya teslim edilmiştir. Başbakan, günü kurtarmak uğruna geleceği tehlikeye atmaktadır. Başkanlık adı altında, muhtemel bir referandumda PKK ve BDP’nin desteğiyle başkan olmak hülyasıyla seçim dönemine kadar olan süreci PKK ile işbirliği yaparak geçirmek üzeredir.”  Şeklinde devam etti. Vural AKP’yle BDP’nin mütemmim cüz olduğunu ifade ederek; ”AKP ve BDP anayasa konusunda çoktan işi pişirmişler. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş demiyeceğim çünkü bunlar tencere kapak birlikteliğini aşmışlar adeta mütemmim cüz haline gelmişler. Ayrılmaz parçalar halinde hareket ediyorlar” dedi.