AKP, BDP ve CHP parlamentoda hep birlikte İmralı -Kandil hattını açtı


Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde ‘Anayasa Sürecinde Türkiye’ konulu konferans vermek için Isparta’ya gelen MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Vural, terörle mücadelede PKK ve BDP’nin lokomotif, AK Parti’nin vagon olduğunu öne sürdü. Bu durumu esefle karşıladığını ifade eden Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “Terörle mücadelede yeni dönem diye Parlamento’ya sevk ettikleri Öcalan’la İmralı’da görüşen avukatların İmralı ve Kandil arasındaki hattını kesmek ve terör örgütünü yönetmesini engellemek amacıyla kullanılan avukatlara yönelik görüşme yasağına ilişkin kanun teklifindeki madde dün BDP, AKP ve CHP’nin birlikteliğiyle kaldırılmıştır. Bu ne pis bir oyundur. Ne oldu ey Recep Tayyip Erdoğan ne oldu? Yine müzakereye başladınız değil mi tıpış tıpış. Yine müzakere ediyorsunuz evet. Size kim çektirdi bunu soruyorum. Terör örgütüyle avukatları görüşecek, İmralı-Kandil arasında hat kuracaklar, terör örgütünü yönetmeye devam edecekler, bunu önlemek için getirilen kanun teklifini AKP geri çekecek. İşte pis ve kirli pazarlıklar devam ediyor. Terörle mücadele ediyormuş. Böyle mücadele edilmez.”

“Bunların terörle mücadele niyeti yok.” diyen Vural, şunları söyledi: “Bugün lokomotif PKK ve BDP, vagonda AKP var ve bunun da yolu ABD’de yapılmış. Hatırlayınız Haberal’ın annesi rahatsızken bu kanun teklifi verildi, aylarca beklettiler, rahmetli oldu sonra çıkartmaya çalıştılar. Bekletmenin amacı meğerse PKK ve BDP’nin istek ve arzusuymuş.”