AKP de, CHP de PKK ile Oslo’da aynı masada oturmak için can atıyor, ancak milleti o masaya oturtamayacaksınız!


TBMM’de yaptığı basın toplantısında OSLO tarıtşmalarını değerlendiren Oktay Vural: “Oslo süreci yeni CHP tarafından başka merkezlerde planlanmış projeler tekrar milletin önüne pişiriliyor. İktidar da ana muhalefet de aynı. Birisi Sosyalist Enternasyonal birisi Oslo’da memleketin birlik ve bütünlüğünü peşkeş çekiyor. Bunlar maalesef aynı sudan içtik aynı yolda ilerliyoruz ikimiz de PKK’nın taleplerini sindire sindire hazmettire hazmettire kabul ettirmek için çalışıyoruz diyorlar. Bugün ana muhalefet partisi de millete hazmettirmek için bu süreçleri kullanıyor. PKK’nın taleplerini millete dayatmaya karar vermişler. CHP’nin genel başkan yardımcısı Meclis’te masayı kuralım diyor. Sen kimsin PKK ile Meclis’te masa kuralım diyen, ne masasıymış o? Bu masayı yedi düveli Lozan’dan önce getirdiler de Kürdistan meselesi vardır diyerek millete dayatmak istediler de bu millet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı, ecdadımız bunu yırttı attı da beyefendi Meclis’te masa kuralım diyor ya. Sen git o masaları Boğaz’da başka yerlerde kur, bu ne masası ya? Şeffaf bir masa kuracaklarmış. Biz sahada kaybetmedik ki masada kaybedelim sen kim oluyorsun.”

“PKK bölücü terör ve siyasal Kürtçüler iktidarı da ana muhalefeti de vesayet altına almıştır maalesef. PKK’nın vasiyetinde siyaset olmaz” diyen Vural, “PKK’nın taleplerini dile getiren birden fazla parti çıkmaya başladı. Sayın Başbakan fotokopi diyor. MİT soruşturmasının önünü aç, aslını fotokopisini herkes görsün. CHP kalktı Oslo’yu hazmettirmeye çalışıyor” diye konuştu.

-“SİZDE YÜREK VARSA GETİRİN BU PROTOKOLLERİ AÇIKLAYIN VE MİLLETE SUNUN”-

“Sizde yürek varsa sizde ciğer varsa o zaman getirin bu protokolleri açıklayın ve millete sunalım” çağrısını yapan Vural, şöyle devam etti:

“CHP’nin milletvekilleri boy boy mülakatlar veriyorlar. Kanlı mı olur, kansız mı olur. Hüseyin Aygün Kürtler Türkler’den kanlı bir şekilde ayrılır, yapılmazsa bir şey. Şuna bak ya…Sezgin Tanrıkulu’nun boy boy demeçleri…Kanla bizi tehdit ediyorlar. Siz değil sizin yedi düveliniz gelse bu milletin milli egemenliğini ayrıştıramayacak.”

Bir basın mensubunun dokunulmazlıklar konusundaki sorusuna Vural, “Millete dokunanlara millet de dokunsun istiyoruz. Millete acı verenlere millet dokunsun istiyoruz. Millet adına yargı dokunsun istiyoruz. İmtiyazları mı var bunların. Türkiye’de suç işleme imtiyazı olanlar mı var? Bunlar adam öldürüyorlar diye meşru mu sayılacak? Suç işleme özgürlüğü mü var? Bunlar adam öldürüyorlar, bomba atıyorlar, Serap’ı yakıyorlar, kundaktaki bebeleri, Kürt kökenli insanları öldürüyorlar. Meşru mudur bunların yaptığı? Hukuk nezdinde dokunsun istiyoruz. Engin Alan’a cezayı basıyorsunuz da bu milletin askerini, polisini öldüren PKK’ya niye böyle şirin davranıyorsunuz. Öcalan’ı getiren Engin Alan Paşa’ya 18 yıl ver, Öcalan’a ev hapsini görüşebiliriz diye ana muhalefet partisi, iktidar, BDP hep birlikte konuşsunlar” şeklinde konuştu.

Bir basın mensubunun, “Bugün TBMM personeline yönelik savaş eğitimi başladı, son gün tatbikat yapılacak ne diyorsunuz?” sorusuna Vural, “Bilmiyorum, bilgi sahibi değilim. Tedbir alalım o zaman. Biz de hazırlıklı olalım, bizim haberimiz yok. Milletvekillerini 3-5 Mehmet olarak önemsememiş olabilirler. Cuma günü mü, bize bir görev emri çıkmadı ama” diye yanıtlad