AKP, terör örgütü PKK’nın ve teröristbaşının iradesini Meclise dayatmıştır


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural düzenlediği basın toplantısında, AK Parti’nin çözüm sürecine yönelik önergesinin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Dün TBMM için utanç verici, kara bir gün olmuştur” diyen Vural, terör örgütünün ve Öcalan’ın iradesinin Meclis’e dayatıldığını savundu.

AK Parti’nin PKK’yı Meclis’in tarafı ve koalisyon ortağı yaptığını öne süren Vural, “TBMM, tarihte hiçbir zaman terör örgütünün tarafı olmamıştır. Komisyon aracılığıyla meşrulaştırılmak istenmektedir. Bu olay, Türk demokrasisi ve hukuk devletine darbedir. Hukuk devleti ayaklar altına alınmıştır. PKK terör örgütüne teslim olmuştur irade. Genel Kurul’da yapılan konuşmalar; AKP ve PKK’nın TBMM’de nasıl uzlaştığını ortaya koymuş, AKP ve PKK koalisyon kurmuştur” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın konuşmalarını da eleştiren Vural, Ünal’ın “Terörle yaşamayı öğrenmeliyiz diyen zihniyet, terörden beslene zihniyettir” dediğini, Başbakan’ın2011’de yaptığı konuşmada ise “terörle yaşamaya alışacağız” dediğini hatırlattı.

Vural, “Bunlar, Türklüğün ırkçılığın ideolojisi olduğunu söyleyerek, gözünü kan bürümüş, kana teslim olmuş siyaset vampirleridir. Çözüm dedikleri kan siyasetidir. Komisyon, PKK’nın istediği Hakikatleri Araştırma Komisyonu’dur. Kendileri de söylüyor: “Teferruatı konuştuk, hakikatı konuşmadık”diyor. Bu,utanç vericidir. Namus, şeref hukuk üstüne ettikleri yemini ayaklar altına alıyor bunlar. Terörden beslenen sizsiniz, sizi besleyen kanlı terör örgütü. Kimin terörden beslendiğini Mahir Ünal çok güzel söylüyor” dedi.

“Meclis’teki buluşma, PKK BDP buluşmasıdır” diyen Vural, “BDP ile ne görüşeceğim’ diyen Erdoğan bu iradeyi kabul etmiştir. BDP Grup Başkanvekili’nin konuşmaları da göstermektedir ki, aynı zihniyetin mensuplarıdır. “Devlet aklı,Öcalan’la buluştu” diyor. Arap Baharı’nı hatırlatarak tehdit ediyorlar. Siz küçük aklınızla kimi kandırıyorsunuz? Zıp orada, zıp buradasınız.PKK, TBMM’nin tarafı haline dönüştürüldü. AKP, PKK ve BDP cumhuriyete, milli devlete savaş açmıştır. Cumhuriyeti yıkmaya and içmişler. Öcalanın talimatıyla hakikatleri araştırma görevi üstlendiler. Paydaş olduklarını ifade etmişlerdir. İhanet komisyonu kuruluyor, AKP BDP’yi alkışlıyor. Beraber besledik biz PKK’yı, beraber yıkacağız Cumhuriyeti diyerek kol kola Komisyon kuruyorlar” diye konuştu.

TC ibarelerinin silinmesi ile ilgili de konuşan Vural, “TC ibareleri siliniyor, çünkü PKK, TC diye devleti suçluyor. TC’yi Ankara’ya hapsetmek amacıyla taşrada TC ifadesi siliniyor. Balıkesir’de sadece valilik ismi var, TC silinmiş. Bu ne zillet, ne utanmazlıktır? Paralel devleti meşrulaştırmak için silinmektedir. Başka yerlerde de başkentler oluşturulmak isteniyor” dedi.

“Başbakan’ın bir korkusu var o da MHP. Bahçeli korkusu, Bozkurtların nefesi ensesinde.Tarzan zorda” şeklinde konuşan Vural, “İsrail yardımına koştu ama Devlet Bahçeli’yi susturamıyor. Hep beraber medyayla çalışıyor ama karanlıkta ıslık çalıyor çünkü korkuyor. Bu Türk milletinin korkusudur. Sen Türklüğü, milliyetçiliği ayaklar altına alacaksın seni meletirler. Bir taraftan ayaklar altına alacaksın, sonra da Göktürk anıtlarını ziyaret edeceksin. Bu millet, seni böyle ayaklar altına alır.Tıpış tıpış gidiyorsun” dedi.

“Başbakan Çiçek Abbas’taki Şakir’e dönmüş, şekilden şekile giriyor” diyen Oktay Vural şunları söyledi: “Başbakan’ın pistonu düştü. Beyni su kaynatmış. Suyu ısınmış. Sen Öcalan’ın şoförlüğünü yapıyorsun. Ama bu millet; ne senin dolmuşuna gelir, ne de dolmuşuna biner. Erdoğan’ın şaftının kaymış, bujileri yanmış, artık şanzımanı dağılmış bir Başbakan var. Bula bula yol olarak İmralı’yı, Kandil’I buldu. Millet burada sen niye oradasın? Neden Obama’nın sesini özlüyorsun?”

“Robota verilen talimat belli. Milli değerleri, inançları hortumlayacaksın. Bunu da onlar gibi gözükerek yapacaksın” diyen Vural, “Sıkıntı olduğunda Obama ve İsrail’den yazılım yükleniyor. BOP’a programlanmış, ABD’de imal edilmiş, en iyi BOP yan ürünüdür. Reset yapın kullanırsınız demişlerdi kenara atmayın. Dış güçler tarafından formatlanan yazılımı delete etmek gerekiyor. Korsan yazılımlarla tekrar canlandırılabilir. Millet BOP vürüsünü ortadan kaldırmak için en iyisini yapacak olandır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında hazırlanan fezlekenin Meclis’e gönderildiğini söyleyen Vural, “8 Mayıs 2011’de kasetlerle ilgili yapılan bir konuşma için şikayette bulunulmuş. İki gün once Meclis’e geldi. İki yıl sonra fezleke gönderildi. Topumuz hakkında gönderseniz ne olacak? Yargının yönlendirildiği devletin, hukuk devleti olduğunu söylemek mümkün değildir. Komployu hazırlıyorlar, iftiradan şikayet. Bunu nasıl işleme alıyorsun sen?”

Başbakan’a “Habur olduğu gün kimlerle, ne konuştun” diye sorduğunu hatırlatan Vural, “Hala tık yok. Haydi çık söyle” dedi.

Devlet Bahçeli hakkındaki fezlekenin sorulması üzerine Vural, “Yargıyı silah olarak kullanıyorlar. Hükümetin memuru haline dönüştürmek istiyorlar. Evren Paşa sökmedi de, Recep Paşa mı? Sen kendini ne zannediyorsun? Millet hak ettiği cevabı verecektir” dedi.

Başbakan’ın Silivri’deki olaylar sonrasında yargıyı göreve çağırması hakkındaki görüşleri sorulan Vural, “Yargı hükümetin emir talimatıyla hareket ediyorsa; hukuk devleti yoktur. Onlar Recep Tayyip Erdoğan’ın memuru değil. Sende yürek, ciğer varsa suç duyurunu yap. Mertlik varsa göreve çağırma, imzanı at. Hukuka aykırılık varsa, senin o imzanın namusu olup olmadığını sana gösterelim. Kendi imzasıyla suç duyurusunda bulunsun. Samimi ol, çık imzanı at” cevabını verdi.

CHP milletvekillerinin fezleke geldiğinde oy verecek olmalarına ilişkin değerlendirmeleri sorulan Vural, “BDP ile ilgili dokunulmazlıkları yürürlüğe sokacağız’ diyen Erdoğan’a sormalı. “Yüce Divan’a götürmezsen, namertsin” dedi Genel Başkan. Sözünü yerine getirmeli” dedi.

Terör örgütü üst düzey yöneticileri ile BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Kandil’de çekilen fotoğrafları hakkında görüşleri sorulan Vural, “Bunlar, Başbakan’ın ulağı olarak oradalar. Başbakan tarafından görevlendirilmişler. Soruşturma izni Başbakan’a aittir. Utanç verici tablolar. İmralı ve Kandil siyasi merkezler haline dönüştü. Türk millet kendisine bunu yaşatanları ayaklar altına alınacaktır” şeklinde cevapladı