AKP ve CHP’nin, çözüm diye sunduğu ayrıştırma projelerini bu millet yutmadı, yutmayacak!


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural  TBMM’de düzenlediği basın toplantısında AKP ve CHP’yi eleştirdi.  Vural,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başkan Yardımcısı olduğu Sosyalist Enternasyonal’de BDP’nin de statüsü yükseltildiği bir dönem olduğunu belirterek, sonuç bildirisinde ”Kürt meselesi, İsrail-Filistin meselesi gibi çok taraflı çözüm bulması gereken meseledir” denildiğini ifade etti.

Vural, ”Soruyorum ey CHP; İsrail neresi Filistin neresi? Kürt meselesi ekseninde İran, Irak, Suriye ve Türkiye…4 parçalı Kürdistan’ın BM desteğinde çok taraflı bir çözüm yoluna kavuşturulması gerektiğini söylüyor. Ne yapacaksınız; Doğu ve Güneydoğu’yu BM’ye mi teslim edeceksiniz? Bakın, başkalarını çağırıyor. Sizlerin sorumluluğu Sosyalist Enternasyonal’e değil, size oy veren CHP’lilere ve Türk milletine yöneliktir. Millet egemenliği yerine, uluslararası organizasyonları sözde Kürt meselesi ekseninde göreve çağırmak, Türkiye’ye başkalarını müdahalesine zemin hazırlamak demektir. Ey AKP ve CHP, koltuk için bu milletin etnik kimliklerini kaşıyıp, yabancılar tarafından hazırlanmış çözüm önerilerini hazmettiremeyeceksiniz, bu milletin evlatlarını ayrıştıramayacaksınız” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, ”BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına karşı olduğu” görüşünü nasıl değerlendirdiği sorusuna karşılık Vural, ”Bugüne kadar ekmeğine yağ süren kendisi oldu. ‘Ne varsa vereceğiz’ diyen kendisi değil mi? Yağla balla beslediniz zaten bu zihniyeti. AKP politikaları sayesinde bu boyuta gelmedi mi? Ekmeğine yağ sürdüler, üzerine de bal döktüler” karşılığını verdi.

Vural, İstanbul’da bir kamp ile ilgili sorulara karşılık, ”Yol geçen hanı oldu, ajanlar kol geziyor. CIA Başkanı niye gelir, ajanları var burada. İranlı ajanlar, Şebbi ajanları, Mossad ajanları vara. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti devleti, gizli ajanlarla örtülü operasyon yapılan bir merkez haline dönüştürülmüştür. Petrius geldi, Başbakan ile görüştü. Bizim MİT Başkanı ABD’ye gittiğinde Obama ve Bush ile görüştü mü acaba?” dedi.

İstanbul’da Suriyeli muhaliflere gayrı nizami savaş eğitimi verildiği belirtilen SADAT kampı ile ilgili bir soru üzerine de Vural, “Yol geçen hanı oldu. Ajanlar kol geziyor. CIA Başkanı bile geldi . Niye gelir? Ajanları var burada. İranlı ajanlar var, Mossad ajanları var. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti devleti gizli ajanlarla örtülü operasyon yapılan bir merkez haline dönüştürülmüştür. Petrus geldi Başbakanla görüştü. Soruyorum, bizim MİT Başkanı ABD’ye gittiğinde Obama ile Bush ile görüştü mü acaba?” dedi.

ASKERİ LOJMANDAN TÜRK BAYRAĞININ İNDİRİLMESİ
Beytüşşebap’taki çatışmada öldürülen teröristin cenazesi geçerken askeri lojmandaki bayrağın askerler tarafından indirilmesine haberine de tepki gösteren Vural, bu olaya ilşikin görüntüleri izletmeyeceğini söyledi. Vural, “Buradan sesleniyorum, bayrağımızın bir lojmandan kaldırılmasına yönelik talimatı kim vermişse… Ey hükümet, buna cevap vereceksin. Biz bu coğrafyada ay yıldızlı barağın her yerde olmasından şeref duyan bir milletiz. Ama bayrak bir ‘tahrik unsuru’ diye eğer böyle bir adım atılmışsa, bunun hesabını bu hükümet vermelidir” dedi.

“BABANIN CEBİNDEN Mİ VERİYORSUN?”
Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Vural, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ‘dokunulmazlıkların kaldırılmasına karşıyım. Çünkü bu onların ekmeğine yağ sürer’ sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Bugüne kadar ekmeğine yağ süren kendisi oldu. ‘Ne varsa vereceğiz’ diyen kendisi değil mi? AKP politikaları sayesinde bu boyuta gelmedi mi? Ekmeğine yağ sürdüler, üzerine de bal döktüler” dedi.

Arınç’ın TBMM Genel Kurulu’nda söylediği ‘dil hakkı, kültür hakkı, kimlik hakkı ne varsa vereceğiz’ ifadelerini dinleten Vural “Babanın cebinden mi veriyorsun? Egemenliğimizi mi vereceksin? Gelinen nokta artık milletin kanını donduran noktalardır. Bu noktada ya silah egemenliği ya millet egemenliği. Yargının önünü açılmasından neden rahatsızlık duyuyorlar?” diye konuştu.