AKP’nin demokratikleşme paketi PKK’ya hediye paketidir


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural TBMM’de yaptığı basın toplantısında Demokratikleşme Paketi’ni bombalı paket olarak niteleyerek “İçeriği zaten başka güçlerin masalarında hazırlanmış olduğu için milletin hayrına bir şey çıkacağını bekleyenler yanılgı içindedir. Bu paket küresel güçlerin ve PKK’nın paketidir. Bu paketin özü PKK’ye hediye paketi. Bu sözde çözüm ve barış süreci içinde PKK’yı meşrulaştıracak, talepleri devlet katında kabul ettirecek amacına yöneliktir. Paketin içeriği hakkında pek çok spekülasyon yapılıyor. Bu paket daha önceden küresel güçlere ve PKK’ya karşı verilen sözlerin resmiyete geçirmesinden başka bir anlam ifade etmiyor. O yüzden içeriği zaten başka güçlerin masalarında hazırlanmış, mutabakata varılmış olduğu için bu paketten milletin hayrına bir şey çıkacağını bekleyenler yanılgı içindedir. Bu paket küresel güçlerin ve PKK’nın paketidir.
Ancak PKK paketini, PKK taleplerini olduğu gibi geçiremeyeceğini bildiği için, pakete dönük direnci kırmak amacıyla başbakan Erdoğan toplumun diğer kesimlerine de mavi boncuk dağıtarak, göz boyayarak, bu baldıran zehirini tüm millete içirme taktiğini deniyor.
Hatırlarsınız referandum sürecinde de aynısını yapmış, kendi yargısını oluşturmak için, engelliler, emekliler, memurlar, işçiler, gazi ve şehit yakınlarını kullanmış, bu kesimlerle ilgili düzenlemeler yapacağını söylemiş, yine herkese mavi boncuk dağıtmış, ancak öyle ki, referandum sonrası ne işçinin, ne emeklinin, ne memurun talepleri yerine gelmiş, çoğu düzenlemenin hayata geçmediği, hayata geçse de hiçbir anlamı olmadığı görülmüştür. Referandumda tek karlı çıkan AKP iktidarı ve yandaşları olmuştur. AKP yargısı derinleşmiştir.
Bu demokratikleşme paketinin sonunda da PKK meşrulaşacak, PKK’nın talepleri devlet katında kabul ettirilecek, PKK’nın Kürtlerin temsilcisi olduğu TBMM’ye tescil ettirilecektir. Başbakan Erdoğan da bunu başörtülü kardeşimin başörtüsüyle örterek muhafazakar müteddeyyin temiz duygularını alet ederek gerçekleştirecektir. Taktik budur. Bu sayede Erdoğan, sadece PKK taleplerini değil, ABD’ye vermiş olduğu sözü de yerine getirmek amacıyla, milli kurtuluş savaşı dönemimizde ajanlık faaliyetleri yürüttüğü tescillenen Ruhban okulunun açılmasının da önünü açacaktır. Ayasofya’yı ibadete açamayan Başbakan döneminde açılan yüzlerce kiliseye papaz yetiştirsin diye Ruhban okulunu da açacaktır. Oyun bellidir. Erdoan iradesini PKK ve ABD’nin kollarına bırakmıştır. AKP hükümeti PKK ve Küresel güçler arasında top gibi oynanmaktadır. AKP milletin değil bu güçlerin hizmetkarı haline gelmiştir.
” ifadelerini kullandı.