Başbakan, ”Eli kanlı bebek katili terör örgütüyle bu muhabbet nedir böyle?” sorusunu AB ülkelerinden önce kendine sormalı


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Başbakan’ın Grup Toplantısı’ndaki “Avrupa ülkeleri ile terör ve teröristler arasındaki bu muhabbet nedir? Acaba daha ne kadar devam edecek?” sözlerini hatırlatarak, “Ben de soruyorum eli kanlı bebek katiliyle bu muhabbet nedir?” diye sordu. Başbakan Erdoğan’ın AB’yi terör üzerinden vurmaya çalıştığını savunan Vural, “Zannedersiniz ki kendisi teröristlere dünyayı dar etmiş, Kandil’i yerle bir etmiş, terör örgütü aman diliyor. Bunları yapmayıp elebaşlarıyla çözüm masası kuran, pazarlığa oturan Başbakan, pazarlığın üstünü örtmek için AB’ye vurarak sözde mücadele ediyormuş gibi göstermeye çalışıyor. Bu iki yüzlü siyasettir. Başbakan’ın bebek katiliyle muhabbet dolu sözlerini halkımız görüyor. Muhabbet kuşu bu ikisi. Ele veriyor talkımı, kendi yiyor salkımı.”dedi.

Başbakan’ın emekli Orgeneral Ergin Saygun‘a yaptığı ziyaret sonrasında, “İnsani görevimi yapmanın mutluluğu içindeyim. Yasal süreç başka bir şey, insani görev başka bir şey “sözlerini de eleştiren Vural, şunları söyledi: “Bu suçluluk kompleksinin tezahürüdür. Neden insani görevini birlikte çalıştığın Genelkurmay Başkanı’na da cezaevinde yapmıyorsun? Asıl sağlanması gereken; adalet ve yargının insani, vicdani olmasıdır. İnsani, vicdani eksenden uzaklaşmış yargının Türkiye’ye hayır getirmeyeceği düşünülmelidir. “Yasal durum başka şey” diyor Başbakan. O yasal durum MİT Müsteşarı’nın karşısına çıktı ne yaptın? KCK ve PKK ile de yasal durum vardı. Onlar için yasayı değiştiriyorsun, şimdi niye adım atmıyorsun?”  dedi.

Vural, Başbakan’ın İmralı’ya heyet gönderilmesiyle ilgili sözlerinin sorulması üzerine: “Millet Başbakan’ın İmralı’ya ne zaman gideceğini merak ediyor? Tekrar soruyorum. İmralı-Kandil telefon görüşmesi yaptırdınız mı? Başbakan onlardan başka kimse İmralı’ya gitmesin istiyor. Aralarına kimsenin girmesini istemiyor. Allah muhabbetlerini arttırsın demeyeceğim. Çünkü Türkiye’nin hayrına değil” cevabını verdi.