Başbakan Erdoğan, Brütüs kompleksiyle milleti hançerlemektedir


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Çözümün adı Öcalan’dır. Bebek katilinin çözümüdür” diyen Vural, “PKK’nın çözümü, Türk milletine hazmettirilmek isteniyor. Konuşulan İmralı çözümüdür. Öcalan’ın milli kimlik ve Anayasa üzerindeki görüşleridir. Bu tablo, utanç verici bir tablodur. AKP, silahın egemenliğine teslim olmuştur. PKK tehdidiyle başlayan süreç artık AKP’nin elinde değildir. Artık İmralı’da müebbet hapse mahkum olmuş biri yoktur, İmralı ve onun çizdiği yol haritasına mahkum olmuş Recep Tayyip Erdoğan vardır. Öcalan aklanmakta paklanmaktadır” dedi.

“1999’da Türk Milleti PKK’ya silah bıraktırmış, Öcalan’ı idam cezasına çarptırmış ve müzakere etmek için ayağına gitmemiştir” diyen Vural, hiçbir dönemde bu kadar utanç verici bir süreç yaşanmadığını dile getirdi. Vural, “O zaman devletimiz güçlüydü ama bugün AKP, bebek katili Öcalan’dan medet ummaktadır, teslim olmuştur. 2002’de sıfırlanmış terör varken bugün terör cesaretlendirildi, hortlatıldı. Sinsice; utanmadan, sıkılmadan yaptılar bunu” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın “Baldıran zehirini de içeriz, yeter ki bu ülkeye huzur gelsin” sözlerini hatırlatan Vural, “Terörle mücadele adı altında hiçbir adım atmayanlar, terör örgütünü parti genel başkanı sıfatına yükseltmek isteyenler, asıl zehiri Türk milletine içirtmek istiyorlar. Başbakan bu zehri, PKK tehdidiyle içiriyor. PKK’nın kullandığı silahı bugün Başbakan ve AKP kullanıyor. Millete tehdit suçunu Başbakan yapıyor. Fitne fesatı çözüm olarak sunuyorlar. Milleti aldattıklarını sanıyorlar” dedi.

“Bunlar hidayeti verip delalet satın alanlardır” diyen Vural, “AKP, milli kimlik, egemenlik, üniter yapıyı verip; PKK’nın siyasi emellerini hazırlama gayretine düşmüştür. Allah bizi bu ikiyüzlü siyasetten korusun” dedi.

AKP İstanbul İl Başkanı’nın Lincoln filmi ile ilgili sözlerini de değerlendiren Vural, “Başbakan ve AKP yöneticilerine asıl Brütüs filmi izletilmelidir” dedi. Vural, şunları söyledi: “İl Başkanı bu filmi izlettirecekmiş. Film köleliğin kaldırılışını anlatıyor. Bu filmin, İmralı sürecini anlatmaya yardımcı olacağını söylüyor. Bu sinsi zihniyetle AKP’ye oy verenler yönlendirilmek isteniyor. Kim köle? Kim zenci? Biz kölelik zincirini,  Sevr’i yırtıp atarak, Kurtuluş Savaşı ile kırdık. Asıl köle olanlar; zihinleri işgal edilmiş, fitne fesatı getirenler. Türk milletini bu hakareti yapma cüretini gösterenler, kendi içinize bakın. Sultanlık peşinde koşanlar, ezel ebed diyenler. Asıl köleler BOP’çulara zihnini satan, milleti etnik kimliğe bölmek isteyenlerdir. Başbakan ve AKP yöneticileri, Brütüs kompleksine tutulmuşlardır. Bu kompleks, içinden çıktıkları milletin tarihini ve milli kimliğini hançerlemektir. Brütüslerin de Erdoğan gibi daima gizli gündemleri vardır. Bir taraftan saldırganlık, diğer taraftan yalan rüzgarı Brütüslerin ihanet sonrası seçtikleri iki yoldur. Başbakan bu nedenle bir taraftan milliyetçiliğe diğer taraftan Türk milletine saldırarak yeni çevresi PKK ve BDP’ye övgüler düzmektedir.”

Başbakanın, toplumun İmralı süreci desteklediği ve MHP’nin şehit cenazelerini istismar ettiği ile ilgili sözlerini de eleştiren Vural, “Başbakan niye rahatsız oluyor şehitler ölmez vatan bölünmez sözünden? Allah’ın verdiği şehitlik mertebesi ve milletin verdiği yol haritasından niye rahatsız oluyor? Niye Başbakan bunu söyleyemiyor? Biz Diyarbakır’a gittik ve “Ne mutlu Türk’üm diyene” dedik. Utanması gereknler Diyarbakır’ı PKK’ya teslim edenlerdir. Başbakan’a buradan hodri meydan. Sende yürek varsa, ciğer varsa; yıkım ortakların BDP ve PKK uzantılarını yanına al Ankara’da, İzmir’ de Anadolu’da kol kola gez. Gizli gizli buluşuyorsun.  BDP’lilerle birlikte Anadolu’yu dolaşın, anlatın. Millet, elinize tutuşturulan yol haritasını başınıza mı geçiriyor, ayağının altına mı alıyor, görün. Milliyetçilik bu ülkeye ne kazandırdı diyor. Memleket kazandırdı, vatan kazandırdı, kardeşlik kazandırdı sana bu yetmiyor mu?” dedi.

“Başbakan prompterını değiştirmeli” diyen Vural, “Başbakan konuştuğunu mu bilmiyor, yazılanları mı okuyamıyor? Sürekli saçmalıyor. Milliyetçilik; silaha boyun eğmek, PKK karşısında teslim bayrağı çekmek, diz çökmek, MİT’i bebek katilinin postası haline getirmek değildir. Bebek katilini siyasi aktör haline getirmek değildir, peşmergeleri şeref konuğu olarak ağırlamak değildir. Başbakan milliyetçilik Türklük kavramını anlamıyor, bilmiyor. Bir tane kitap okudu mu acaba? Okuyup öğrense memnun olacağım. Başbakan, milliyetçiliğe, tarihimize, kimliğimize iftira hatipliği yapıyor” dedi.

Pek çok yerde Türk şehitlikleri olduğunu hatırlatan Vural, Başbakan’a “Bu Türk şehitliklerini Türkiye şehitliği mi yapacaksın?” diye seslendi. Vural, “Bu milletin ordusu, tarihi, kendisi Türk’tür. Sen kafayı ırkçılıkla bozmuşsun. Türk milleti demek, sosyolojik birliktir, ırkçılık değildir. Ama kafasında milli kültür diye bir şey yok. Sen kan ırkçılığı, kafatasçılık yapıyorsun sosyolojiyi anlamıyorsun” şeklinde konuştu.

Atatürk’ün “Türk milleti zekidir, çalışkandır. Ne mutlu Türk’üm diyene” sözlerini basın mensuplarına dinleten Vural, ” Başbakan Atatürk’ten bahsediyor. Atatürk milliyetperveriz diyor. Sen Atatürk’ü ırkçılıkla mı suçluyorsun? Bu insani mi, vicdani mi? Böyle vicdansızlık olabilir mi? Anlamamışsın ki sen milliyetçiliği. Bu milletin tarihi kahramanlarına dil uzatma hakaret etme, yazıktır, günahtır. Türk milleti Allah tarafından övülmüş, Peygamber’in duasını almış bir millettir. Ona düşman olmak Allah’a isyan etmektir” dedi.