Başbakan, savcılığın MİT Müsteşarı ve bazı MİT görevlileri hakkındaki soruşturmasına izin vermelidir


Başbakan Savcılığın MİT Müsteşarı ile bazı MİT görevlilerinin ifadesi için Başbakan’dan izin istemesini soran gazetecilere de Vural, ”Başbakan izin vermelidir” yanıtını verdi.

Vural, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş‘ın MİT Müsteşarının ifadeye çağrılmasını ”manidar bulduğunu” söylediğinin hatırlatılması üzerine, ”Savcılar, KCK paralel devlet yapılanmasını sorguluyor, soruşturma yapacak, izin istiyor beyefendiler manidar buluyor. Asıl Başbakan’ın MİT görevlileri için izin vermemesi, hukuksuzlukla üstünü örtmeye çalışması manidar olur” görüşünü öne sürdü.

Bazı terör örgütü yöneticilerinin başlarına ödül konulduğunu” ifade eden Vural, ”Ceviz ağacının dibinde röportaj yapmak için gazetecileri gönderiyorsunuz, adamların görüşleri alıyorsunuz, Oslo’da masa kuruyorsunuz, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü onlarla müzakere ediyorsunuz, yanı başınızda kırmızı bültenle aranan adamlar duruyor şimdi başlarına ödül koyuyorsunuz. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Ödülü sen hak et ey devlet, senin kesenden de çıkmamış olur” dedi.