Bu milletin, dinini diyanetini öğrenmek için hiç kimsenin tornasına ve kalıbına ihtiyacı yoktur


 MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. Vural, Başbakan Erdoğan’ın “Kapı kapı dolaşıp 75 milyonun dindar olması gibi bir dayatmanın içinde olmayacağım” sözlerini de eleştirdi. Türk toplumunun tamamının Müslüman olduğunu, milletin dinini, dindarlığını kimseye sorgulatmayacaklarını söyleyen Vural, dinin siyasete alet edilmemesini istedi. Vural, “Bu millet dinini diyanetini yüzlerce yıldır ana kucağında, baba ocağında  öğreniyor.

Dinimizi kirli siyasetine bulaştırma.  Siyasetini yüce dinimizin içine bulaştırarak kirletmeye kalkma. Bu millet senin çirkin siyasi oyunlarına ne yüce  dinini ne de diyanetini alet ettirir. Senin Haçlı Seferlerini bilgi alışverişi olarak gören anlayışına, papaz cübbesi dahi giymeyi göze alan siyasi hırsına, Yahudi cesaret madalyası alacak kadar gözü dönmüşlüğüne rağmen dinine, diyanetine sahip çıkıyor.

Ayrıca  dinimizin  korunmaya ihtiyacı da yoktur, hele senin gibi Irak’ta  milyonlarca Müslüman’ın kanına giren Amerikalı askerlere duacı olan birine hiç mi hiç ihtiyacı yoktur.Hiç kimsenin tornasına ve kalıbına ihtiyacı yoktur. Dinimizi kendi tornasına sokmasına müsaademiz yoktur” dedi. Tayyip Erdoğan yeter ki sen  gölge etme  başka ihsan istemez. Yeter ki sen elini bu milletin dinin, inancının, milliyetinin üzerinden çek.