Devleti on yıldır kim yönetiyorsa derin yapılanmaları yöneten de O’dur


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Benim de dinlendiğim ortaya çıktı” şeklindeki sözlerini değerlendirerek şöyle dedi:
“10 yıldır iktidar olanlar, milleti mağdur ediyor, insanları susturuyor, izliyor, dinliyor, baskı, tehdit ve şantajla korku imparatorluğu oluşturuyor. Şimdi de kalkmış zeytinyağı gibi üste çıkmak için “ben de dinleniyorum’ diyor. Yahşi Cazibe’deki Simge’yi geçtiniz. Her konuda mağdurum, ben mağdur. 12 Eylül mağduru bunlar, 27 Nisan’ın mağduru bunlar, 28 Şubat ürünü olup mağdurum diye çıkan bunlar. Milleti mağdur ediyorlar. Türkiye’nin karabasan gibi üstüne çöktüler. Şimdi kalkıp ben mağdurum diye çıkıyorlar, zeytinyağı gibi”
“Derin oluşumları kim yönetiyor?” sorusunu yönelten Vural, “Devleti yöneten kimse derini yöneten de odur. Milleti bir korku imparatorluğuna mahkûm etmek isteyenlerin bu sözde mağduriyet edebiyatına artık milletin karnı tok” dedi.
İsim vermeden MHP’deki “kaset” olayına değinen Vural, o dönemde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını hatırlatarak şöyle dedi:

“Bunlar kendi iç sorunudur dedin sen. Kendinin oluşturduğun derin yapılanmanın mağduriyet oluşturduğu dinleme ve izleme takiplerini kamufle etmek için yapılan böyle bir örtülü operasyonla yaptıklarınız, izledikleriniz, dinlediklerinizin üstünü örtemeyeceksiniz. Zeytinyağı gibi üste çıkıyorlar. İnsaf ya Ocak ayında Şubat ayında yapılmış da, hangi dinlemeler? Muhtemelen bu iş faili meçhul kalacaktır. Türkiye’de maalesef dinleme ve izlemelerle ilgili yapılan bütün girişimlere rağmen bu mesele kendi iç sorununuz diyen bir Başbakan varsa o zaman Sayın Başbakan’da dönüp bu benim iç sorunumdur demesi gerekiyor. Dün yaptığı yorumların nasıl bumerang gibi kendisine döndüğünü bu olay bile göstermektedir. Dinleme ve izleme ekseninde AKP’nin sanki bu işin mağduruymuş gibi gösterilen bu senaryoya karnımız tok. Bu hikâyeye bu masallara inanmamız mümkün değil. Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları dinlendi. Bunlarla ilgili meseleyi sorun yapmayanların, bugün Başbakan ekseninde, bu Hükümet’i sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterme gayretlerini esefle karşılıyoruz “

Başbakan’ın şikâyet etme noktasında olmadığını belirten Vural, “Hükümeti bir ak kaşık gibi, sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterme gayretlerini de esefle karşılıyoruz” diye konuştu