Diyarbakır’da sözde Kürdistan Marşı okunuyor, saygı duruşu yapılıyor hükümetten çıt yok


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Yargıtay binası önünde meydana gelen patlama nedeniyle geçmiş olsun dileğini iletti. Vural, “Sayın Başbakan hazır burnunun ucunda bomba patlamışken, kendisinin özel temsilcisinin PKK ile Oslo’da yapılan müzakerelerde şehirlerimize bomba yerleştirildiği bilgisini edinmişse, Hükümetin bu bombanın adresini de bilmesi gerekiyor. AKP Hükümeti, hangi şehirlerde ve nerede bomba düzenekleri yerleştirildiğini açıklamakla mükelleftir” diye konuştu.

Diyarbakır’da düzenlenen “dil konferansı” na işaret eden Vural, adına Kürt marşı denilen marş eşliğinde, sözde Kürdistan’ın paçavrası altında, milletin evladına kurşun sıkan, katliam yapanların saygı duruşunda bulunduğunu belirtti.

“Neredesin ey Hükümet?” diye soran Vural, “Diyarbakır’ı büyük Ortadoğu’nun yıldızı yapacağım” diyenlerin, Diyarbakır’da böyle bir şeyin yapılmasına gıklarının çıkmadığını ifade etti. Vural, “Senin büyük Ortadoğu projesinin yıldızı yapacağın Diyarbakır, sözde Kürdistan’a teslim etme niyetinde olduğun Diyarbakır. O Diyarbakır Ziya Gökalp’lerin, Süleyman Nazif’lerin, milli mücadeleye katılmışların kentidir. Bunu aklından çıkarma. Senin genel başkan yardımcıların, milletvekillerin böyle bir marş eşliğinde saygı duruşunda bulunuyor. Kimi, kime şikayet edeceğiz? Bu tablo kimin eseridir? Bunların hamiliğini yapanlar, işte bu saygı duruşunda bulunanlar” görüşünü dile getirdi.