Dün Türk milletine, sözde Nevruz kutlamaları adı altında eli kanlı PKK’nın ve bebek katilinin meşrulaştırıldığı bir zillet yaşatılmıştır


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, dün Diyarbakır’da kutlanan Nevruz bayramı olmadığını belirterek, “Çünkü dün Diyarbakır’da sözde Nevruz kutlamaları adı altında eli kanlı PKK’nın ve bebek katilinin meşrulaştırıldığı bir zillet anına şahitlik ettik” dedi.

 MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, dün Diyarbakır’da kutlanan Nevruz Bayramı olmadığını belirterek, “Çünkü dün Diyarbakır’da sözde Nevruz kutlamaları adı altında eli kanlı PKK’nın ve bebek katilinin meşrulaştırıldığı bir zillet anına şahitlik ettik” dedi.


TBMM’de bir basın toplantısı yapan Vural, Diyarbakır’daki Nevruz mitingi ve İmralı’nın mesajlarını değerlendirdi. Vural,”Dün Diyarbakır’da kutlanan Nevruz Bayramı değildir. Çünkü dün Diyarbakır’da sözde Nevruz kutlamaları adı altında eli kanlı PKK’nın ve bebek katilinin meşrulaştırıldığı bir zillet anına şahitlik ettik” diyerek şöyle devam etti:

Maalesef bu tablo AKP ve PKK ile beraber Erdoğan ve Öcalan’ın birlikte hazırladığı bir tablodur. Bu miting doğrudan doğruya Başbakan Erdoğan’ın himayesinde, korumasında ve kollamasında Öcalan ile mutabakata vardığı mesajları iletmek amacıyla düzenlenmiş bir mitingdir. Diyarbakır’da 4 parçalı Kürdistan’a giden yol haritasının orta kondu. Bu yol haritası Öcalan ve Erdoğan’ın yol haritasıdır. Diyarbakır’daki görüntüler AKP iktidarının rezalet halkalarından birini teşkil etmiştir. Bu rezalet tabloları Habur’da, devlet töreniyle terörist karşılanması süreciyle başlamıştır.

Diyarbakır’da Türk bayrağının olmadığı, PKK paçavraları ve bebek katilinin posterlerinin olduğu bir tablo Türk milletine barış adı altında hazmettirmek için kullanılmıştır. Yazıklar olsun bu tabloları yaşatanlara. Yazıklar olsun bu tabloyu bu milletin önüne barış diye koyanlara, çözüm diye koyanlara. Yazıklar olsun AKP’ye oy veren insanların ruhunu kandıran aldatan zihniyete. Bu süreç kesinlikle ve kesinlikle PKK’nın meşrulaştırılması Öcalan’ın aklanması sürecidir.”

-“TABLO REZALET TABLOSUDUR”-

Sonuçta gelinen tablonun bir rezalet tablosu olduğunun altını çizen Vural, “PKK paçavraları ve bölücü başının görüntüleri eşliğinde Türk devletine meydan okunmuştur. PKK paçavralarının alınmasına izin verilmiştir” diyerek şöyle devam etti:

Başbakan kalkıp, ‘Bayrak olsaydı’ diyor. Şu zihniyete bakın. Bayrağın ne olduğun bilmiyorsun sen. Böyle usulden geçiştirerek bir tepki Türkiye Cumhuriyeti devletini yöneten hükümete yakışmıyor. ‘Bayrağımız olsa iyi olurdu. Tablo kötü değil, olsaydı iyi olurdu’ Peki soruyorum, o PKK paçavralarının Öcalan posterlerinin oraya girmesini niye temin ettin? Dün Diyarbakır’da PKK paçavralarının getirilmesi için hükmet bizatihi yol vermiştir. Hani asılmaması için mücadele ediliyordu? Yalan. Bayrak nedir? Bayrak bir bez parçası mıdır? Bayrak bir simgedir, bu devletin bu milletin bağımsızlığını anlatır. Bayrak bir milletin ve devletin siyasi askeri ekonomik kimliğinin simgesidir. Bayrak egemenliktir, şereftir ve namustur. Bayrak kozmetik malzeme, görüntü malzemesi değildir. Bez parçası değildir. O bayrağı bayrak yapan ruhu önce sen kabul edeceksin. Bu ruhu taşımadıktan sonra o bayrak asıldığı yere hakim olmadıktan sonra bayrağın ne anlamı olur. Önemli olan milli iradenin, egemenliğin hakim olmasıdır. Ama maalesef Başbakan bu ifadesiyle, bayrağı şeklen asılması gereken bir bez parçası olarak değerlendiriyor. O tablo onu rahatsız etmiyor. Olsaydı iyi olurdu, diyor. Şu zihniyete bakın. Bu bayrağın asılması için ince şehitler verdik.

Yaşananları terörist başının sözleri özetliyor. ‘AKP sayesinde silahlı mücadelemiz amacına ulaştı, şimdi siyasi zaferle taçlandırmamız gerekiyor’ diyor. Öyle silahları bıraksın, falan da yok. Kimi kandırıyorlar? Silah tehdit olarak devam edecek. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı PKK’nın güvenli bölgede beslenmesi için yardımcı olacağını söylüyor. Hani biz Kandil’i yerle bir ediyorduk. Kozmetikti değil mi bunların hepsi? Maalesef bu tabloyu hükümet ile PKK oradaki insanlara yaşatmıştır Bundan daha büyük bir zul yoktur. Öcalan ve PKK, Erdoğan ile gurur duyuyordur. Biz vurduk, Erdoğan kuruyor Kürdistanı diyorlardır. Bunların meşhur ‘hayaldi gerçek oldu’ var ya. Bu tablo Öcalan’ın hayaliydi, Erdoğan sayesinde gerçek oldu.”

-“ERDOĞAN-ÖCALAN ANLAŞMASININ İLAN EDİLDİĞİ GÜNDÜR”-

PKK’nın AKP eliyle meclise taşınacağını iddia eden Vural, “Dün, Erdoğan ile Öcalan’ın anlaşmasının ilan edildiği gündür. Öcalan ve Erdoğan anlaşması bizatihi Öcalan’ın kalemiyle ve Erdoğan’ın onayıyla Diyarbakır’da ilan edilmiş ve televizyonlarca da naklen yayınlanmıştır” diyerek şunları söyledi:

Bu açıklamanın deşifresi yapıldığı zaman varılan mutabakat şudur; PKK mücadelesi ile kurulan yeni cumhuriyet, ikinci cumhuriyet kurulacaktır. Milli devlet yerine milletsiz bir devlet oluşturulacaktır. Üniter devlet yerine federatif bir devlet kurulacaktır. Dört parçalı büyük Kürdistan birleştirilecektir. Terör örgütü liderlerine ve teröristlere genel af ilan edilecektir. Öcalan’a özgürlük sağlanacaktır. Nihayetinde PKK, AKP eliyle Meclis’e taşınacaktır. Bu konuşmanın deşifresi budur.”

MHP’nin dün Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı Türk bayraklı protestonun bazı AKP’liler tarafından bölücülük olarak değerlendirildiğinin hatırlatılması üzerine Vural, “AKP sözcüleri dünkü tabloyu sevinçle karşılamışlardır. Soruyorum BDP’ye ihtiyaç mı vardır, dünkü tabloda. Yoktu. AKP kılavuzları BDP sözcüsü gibi Öcalan’ın mesajına sımsıkı sarılmışlar Biz Öcalan’a, PKK paçavralarına saldırıyoruz, AKP de bize saldırıyor” dedi. Bu süreçin AKP’nin 28 Şubatı olduğunu ifade eden Vural, “AKP’nin 28 Şubat ile devletin medyanın bütün imkanlarıyla Türk milleti bu sürece hazmettirilmek istenmektedir. Bu ihanet tabloları talepleri ve yol haritası barış diye pazarlanır hale gelmiştir. Eğer barış isteniyorsa, barış isteyenler önce Türk milletinin milli kimliğine, Türkiye Cumhuriyeti devletinin milli devlet olduğunu, resmi ve eğitim dilinin Türkçe olduğunu kabul edecek. Yoksa barış evli evine köylü köyüne demek değildir. Ortak değerlerde buluşmaksa işte buyurun ortak değerler” dedi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler’in teröristbaşı Öcalan’ın posterlerini kınadığı yönündeki açıklamalarına da yorum getiren Vural, “Kına yakmıştır, herhalde. Devlet yönetiyorsunuz siz, bakkal mı yönetiyorsunuz? Hiç kimse buradan AKP’yi aklamaya kalkmasın” diyerek vatandaşları yarın yapılacak Bayrak Mitingine çağırdı.