“Şerefsizlerin ülkesinden geldim” diyen Ahmet Kaya’nın ödüllendirilmesi Türk milletini yaralamıştır


Birileri kalkmış “Yanlış yaptığımda beni uyarın” diyen Hz. Ömer’i, yüreğinde Ahmet Kaya’nın gurbette ölümünün acısını hissetmeyenler bizi anlayamazlar.” diyor.
“Şerefsizlerin ülkesinden geldim” diyerek Türkiye’ye hakaret eden Ahmet Kaya’yı ancak şerefsizlik polemigi konusunda uzman birisi anlayabilir.

“PKK terör örgütüyle görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir, alçaktır” dedikten sonra “ PKK ile görüşmeye arkadaşlarımı ben gönderdim” diyen birileri anlayabilir. Türkiye’ye şerefsizdir diyenlerle, milletin değerlerini savunanları şerefsizlikle itham edenler ancak birbirini anlayabilir. Ahmet Kaya ile Hazreti Ömer’i aynı kareye koyma densizliğini gösterenlerin neyi anladığı ortadadır. “Sayın Cumhurbaşkanı kimin şarkısını dinleyip dinlemediği, hangi şarkıyı beğendiği bizi ilgilendiren bir husus değildir. Cumhurbaşkanı Türk milletinin ve devletinin birliğini temsil eder. Bizim ülkemize ‘şerefsizlerin ülkesi’ diyen birisine Cumhurbaşkanı’nın ödül vermesi Türk milletinin kabul edeceği bir konu değildir. Türk milletinin şan ve şerefini koruması gereken Sayın Cumhurbaşkanı’nın Türk milleti adına verdiği ödülü, sen kendi hesabına vermiyorsun, bu millet adına veriyorsun. Türkiye’ye ‘şerefsizlerin ülkesi’ diyen birisine bu ödülü vermek doğru değildir. Buna sahiplenen Erdoğan diyor ki, ‘yanlış yaptığında beni uyarın diyen Hz. Ömer’i anlamayanlar bizi anlamazlar, Ahmet Kaya’yı gurbette ölümün acısını hissetmeyenler bizi anlamazlar’ diyor. Türkiye’ye bu millete hakaret eden Ahmet Kaya’yı ‘PKK terör örgütü ile görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir, alçaktır’ deyip de sonra ‘arkadaşlarımı ben gönderdim’ diyen şerefsizlik konusunda uzman belki Recep Tayyip Erdoğan daha iyi ahlayabilir. Biz anlayamayız. Kim hangi şarkısını beğeniyorsa dinliyorsa dinlesin, ama bu milletin yetkisini, egemenliğini kullananlar, benim ülkeme ‘şerefsizlerin ülkesi’ diyen birisine ödül veremezler. ‘Türkiye’ye şerefsizdir’ diyenlerle, milletin değerlerini savunanları şerefsizlikle itham edenler ancak birbirlerini anlayabilir. Ahmet Kaya ile Hz. Ömer’i aynı kefeye nasıl kayabilirsin.