Erdoğan PBS TV’sine mülakat değil hesap ve ifade vermiş


Erdoğan ABD’nin PBS TV’sine verdiği mülakat tam bir gaflet ve acziyet örneği.Mülakat değil yabancılara hesap ve ifade vermiş.
Önceleri Gezi, 17-25 Aralığı dış güçlerin yaptığını söyleyen Erdoğan bu defa ABD TV’sine de “ABD içinde diye iddiada bulunmadık.” Demiş.
Oysa Erdoğan 21 Aralık 2013’te dış güçleri suçlamış ve ABD B.Elçisini itham ederek “ülkemizde tutmayız.” Demişti.
Milletimize gezi,yolsuzluk operasyonunun arkasında dış güçlerin olduğunu söyleyen Erdoğan ABD TVsine dış mihrakları,ülkeleri niye anlatmadı?
ABD’nin yaptığı dinlemelere karşı tüm ülkeler tepki koymuşken neden Erdoğan yabancı TV’de bundan bahsetmedi,aksine ABD’yi akladı?Niye suskun
Erdoğan ABD’ye şirin gözükme gayretine girmiş. PBS’e verdiği mülakat pardon hesap bunu ortaya koyuyor.
Erdoğan PBS’ye verdiği ifade de “Dostum Obama’ya bizi İsrail’le barıştırdığı için müteşekkirim, sonraki adımda B.Elçi ataması var.” Demiş.
Daha önce sesini özlediğim dediği Obama’ya yine mesaj gönderiyor.Herhalde epeydir Obama aramadığı için endişeli.Ondan medet bekliyor gibi.
Obama’ya İsrail’le barıştırdığı için müteşekkir olan Erdoğan,İsrail’le barıştığı için şükran duyuyor.Sevindirik olmuş.
Erdoğan bir de müjde vermiş İsrail’le B.Elçilik ataması yapacakmış. Gazze’ye ambargo mu kalktı? Gazze’ye gidecektin. Kaç Mayıs geçti?
Erdoğan’ın Israil’le barıştığı için müteşekkir olması,elçi ataması suçluluk duyan ve özür dileyen bir anlayışı yansıtıyor.Nedamet getirmiş. Erdoğan İsrail’e neden bu mesajları vermek istedi