Gözleri Kandil’de, kulakları İmralı’da olanlar, onlardan medet umanlar terörle mücadele edemez


TBMM’DE basın toplantısı düzenleyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, şehit babasının cenazesi başında bekleyen küçük çocuğun fotoğrafını göstererek, “Şehit aileleri yalnız, çocukları yalnız. Halen bunların gözleri Kandil’de, kulakları İmralı’da; onlardan medet uman bir hükümet. Başbakan havada uçuyor ayakları yerde değil” dedi. Terörle mücadele edenlerin yalnız bırakıldığının altını çizen Vural, “Başbakan teröristlerle Kandil’de, İmralı’da yeni bir müzakere hazırlığı içinde olduğunu itiraf ediyor. Halen gözleri Kandil’de, kulakları İmralı’da. Onlardan medet uman bir hükümet var” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ülkücülere saldırdığına dikkat çeken Vural, Bülent Arınç’ın adil düzeni  anlattığı dönemleri  IPAD’inden gösteren daha sonra da Arınç’ın ” ben hiç adil düzeni anlatmadım, ne olduğunu da anlamadım” diyerek nasıl gömlek değiştirdiğine dikkat çekerek  şöyle devam etti:

“Ülkücülere saldırıyor. Çünkü ülkücüler milletin birlik ve bütünlüğünü savunuyor. Sen kimsin ülkücüler hakkında ahkam kesiyorsun? Sen fikir ve siyaset namusunu koruyamamış bir insansın. Sen kimi kandırıyorsun? Sen önce bir kendini anlat. Bu milletin hangi muhafazakar değerini savundun, bunun hesabını ver. 28 Şubat sayesinde BOP’çu, AB’ci oldunuz.  Biz Allah’a şükür emperyalistlerin teşrifatçılığını yapmıyoruz. Yaşasın Obama, demiyoruz. 1,5 milyon Müslüman katledilirken katledenlerden duacı olmadık. Biz mücahitken müteahhit, sonra da her şeye müsait olanlardan olmadık.Ülkeyi uçuruma sürükleyen sizin zihniyetinizdir. Savunulan hangi değer kaldı? Türklüğümüz, Müslümanlığımız, bayramlarımız dahi tartışılır hale geldi. Ülkücü dava şerefli bir davadır. Eğilmiş bükülmüş bir dava değildir. “

 Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vural, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e yönelik bir soruya “İçişleri Bakanı’nın hangi sözünü değerlendirelim? Gerçeklere takla attıran sözler. Vatandaşa da ‘takla at’ diyordu ya. Sağlıklı değerlendirmeler değil. TBMM sınır ötesi yetkisini hükümete verdi. Hükümet bu yetkiyi nerede, ne zaman kullandı bunu açıklamalıdır” dedi. Başbakan’ın bir ropörtajında Uludere ile ilgili “10 gün önce haberim vardı” sözlerini hatırlatan Vural, “Başbakan’ın hangi sözüne güveneceğiz? Biz ‘PKK ile müzakere masası kuruldu’ dedik Başbakan reddetti. ‘İmralı ile protokol yok’ demişti. Oslo’da görüşmeler, savcılık soruşturmasıyla protokol ortaya çıktı. Başbakan’ın söyleyip de dönmediği bir söz var mı?” diye sordu.