İmralı’yla görüşmeleri ve bölücü talepleri meşrulaştırmak için Türk milletine psikolojik operasyon yapılıyor


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında hükümete yüklendi.

MHP Grup Başkanvekili Vural, AK Parti’nin terör örgütü ve Öcalan için bir psikolojik harekat yürüttüğünü ifade ederek, “Kin, nefret ve düşmanlıkla halkımızı öldürenlerin, AKP’nin sarıldığı ip haline gelmesinden daha büyük utanç olabilir mi? Askerler, polisler hangi değerleri korumak için şehit oldu? Sizin uğruna öleceğiniz değerleriniz, ilkeniz yok mu?” dedi.

  “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en utanç verici, karanlık olaylarına AKP döneminde şahit olmaya devam ediyoruz” ifadeleriyle TBMM’deki basın toplantısına başlayan Vural, “Hükümet bugün PKK ve Öcalan’ın ipine sarılarak Türkiye’yi idare etmeye çalışmaktadır. Milyonlarca insanın egemenliğini ve iradesini yok saymaktadır. PKK ve Öcalan, karar vericileri vesayet altına almış, hükümet de onları muhatap alarak aklama gayret, gaflet ve ihanetine girmiştir. Kin, nefret ve düşmanlıkla halkımızı öldürenlerin, AKP’nin sarıldığı ip haline gelmesinden daha büyük utanç olabilir mi?” dedi. Vural şöyle devam etti:

  “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2000 yılında söyledi. ‘İmralı politik lider konumuna dönüştürülmemelidir’ dedi. AKP İmralı’yı politik lider haline dönüştürmüştür. Bugün başlatılan psikolojik harekat, PKK ve İmralı’yı masum gösterme harekatıdır. Örgütün meşrulaştırılma çabası, AKP eliyle pazarlanmaktadır. Senaryonun adı PKK ve İmralı’yı aklamak, oyuncular da meydandadır.

Hükümet 2002 yılında bitirilmiş, lideri hapse tıkılmış ne yapacağını bilmeyen bir PKK’yı alarak diriltti, canlandırdı. Hükümet önüne gelen fırsatları kullanamadı. Terör örgütünü bitiremedi. TBMM tarafından verilen tezkereyi değerlendiremedi. Siyasal çözüm arayanlar ‘Analar ağlamasın’ diyerek anaların vicdanını kullandı. Askerler, polisler hangi değerleri korumak için şehit oldu? Sizin uğruna öleceğiniz değerleriniz, ilkeniz yok mu?”

Oslo görüşmeleri kapsamında Başbakan Erdoğan’a yönelik, “… şerefsizlikle ve alçaklıkla ilgili ifadeler, kartvizitine yapıştı…” şeklindeki sözleri nedeniyle açılan davada 4 bin TL tazminat ödemeye mahkum olduğunu hatırlatan Vural, Başbakan Erdoğan’a ait bazı videoları basın mensuplarına gösterdi. Vural, “Bu ifadeden dolayı tazminat ödeyecekmişim. Sanki bu ifadeleri Recep Tayyip Erdoğan kullanmamış gibi.” ifadesini kullandı. Başbakan Erdoğan’ın da kendilerine hakaret ettiğini kaydeden Vural, “Bu sözleri O kullandı. O kullanmadı mı? Kime ait bunlar? Biz kimsenin şeref ve haysiyetine dil uzatmayız. Bizim şeref ve haysiyetimize dil uzatan, bu milletin birlik ve bütünlüğüne kurşun sıkanlarla birlikte olanlara karşı bu milletin onurunu korumaya devam edeceğiz. Maaşımızı milletimiz veriyor. Yargıyı bir silah, bir araç olarak kullanarak bize kimse susturamaz. Şeref ve haysiyetimize dil uzatanlara karşı da hak ettikleri cevabı veririz.” Dedi.