Maskeli siyasetle milletten gerçekleri saklamak istiyorlar


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Parlamentoda düzenlendiği basın toplantısında, MİT Kanunundaki değişiklik teklifi ve Genel Kurul görüşmeleri sürecine değindi. Vural, MİT Kanunundaki değişiklik teklifinin Genel Kurul görüşmelerinde saatlerce büyük bir mücadele verdiklerini söyleyerek ”Bu mücadele, millet ve hukuk devleti adına yapıldı” ifadesini kullandı.

Bürokratik oligarşiyi yıkacağız diyenler hamiliğine soyundu
Milletin oylarıyla iktidara gelip, onun hukukunu üstün kılması gerekenlerin, milletin iradesini yok saydığını öne süren Vural, sözlerinde şunları kaydetti: ”Birilerinin verdiği görev, milletin verdiği görevden daha üstün çıktı. Aslında bu, karlı bir Ankara sabahında erimenin, kendi bindiği dalı kesmenin bir tablosudur. Bu bir kendini yeme, geriye dönüş operasyonudur. Maskeli, münafık siyasetten hiç hoşlanmadım. Davos’ta, ‘one minute’ deyip sonra onlarla görüşecek otel odası arayanlardan hiç haz etmedim. Yapmayın, ‘bu ülke hukuk devleti’ dedik, olmadı. Dün siyasetten sonra devlet maske taktı. Maskeli bir devlet oldu. Türkiye Cumhuriyeti, tek parti devleti olmayacaktı ama artık o yolda. Artık kimse, devletin hukuka uygun hareket ettiği kanısında olmayacak. Devlet hepimizin, benim, sizin devleti olmalı ama artık görülüyor ki yönetenlerin devleti olmuş. Dün çıkan kanunla devlet artık benim hakkımı, hukukumu korumaktan çıkmıştır.”
Oktay Vural, kanunla bürokratik oligarşiye dokunulmazlık sağlanmaya çalışıldığını ileri sürerek, ”Karpuz siyasetini de sevmedim. Dışı yeşil, içi kırmızı. Karda yürüdüler, ‘belki iz belli olmaz’ diye.

AKP ile BDP siyam ikizi
”AKP ile BDP’nin ruh değil siyam ikizi olduğu dünkü birleşimde ortaya çıktı” diyen Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Paslaşmaları çok güzeldi. O kadar güzel paslaşıyorlardı ki hatta bazı konuşmalardan sonra birbirlerine ‘çak’ yapıyorlardı. Rol paylaşımı gayet güzel. Güya kavga ediyorlar. Siz kimi kandırıyorsunuz- PKK ile anlaşan, KCK’nın paralel devlet oluşturmasının yolunu açan, ‘hakem devlet’ huzurunda protokol yapan siz değil misiniz- İkide bir iki partinin temsilcileri 1999’a kadar gidip bir şeyler söylemeye çalışıyor. ‘Siz de görüşmüştünüz’ diyorlar. Yahu İmralı’daki ‘o dönemde benim tüm diyalog çağrılarımı reddettiler. PKK’yı imha için çalıştılar’ demiyor mu- Bunlar, bu pis yolda beraber yürüdüler. Şimdi millete kurdukları tezgah ortaya çıktı, kendilerini korumak için uğraşıyorlar.” MHP’li Vural, açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Vazife var, suç yok diyenler sus pus
Bir gazetecinin ‘Cumhurbaşkanının MİT kanunun veto edeceği noktasında umutvar mısınız-” sorusunu yanıtlarken Vural, ”Cumhurbaşkanı hukuktan yana olmalı. Bu bir bir tercih değil. Ya hukuktan yana olacak yada hukuktan. Yasanın veto edilmesini istemek her vatandaşın hakkıdır” dedi.
Oktay Vural, dünkü birleşimde, kapalı oturum talebinde bulunduklarını anımsatarak, ”Kapalı oturum diyoruz. Hık yok, gık yok. ‘Suç yok, vazife var’ diyen Bekir Bozdağ sus, pus. Fol yok, yumurta yok. Oyun oynuyor bunlar, hedefte de millet var. Vallahi bir komedi. Onlara da hak veriyorum, adamların bir şeyden haberi yok. Bozdağ, olaya Fransız. Fransız bakan kendisi. Daha o gizli görevin ne olduğunu bilmiyor. Hoşgeldiniz Tayyiban devletine” diye konuştu. MHP’nin yeni kanalı Alptürk hakkında bir gazetecinin sorduğu soruya cevap veren Vural, ”Korku imparatorluğunu, kapalı devlet anlayışını yıkacağız. Hakkımızdan vazgeçmeyeceğiz. Sosyal medyayı çok faal kullanıyoruz” dedi.