Ne Türk milletini ne Cumhuriyeti ne de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bu milletin gözünden de gönlünden de düşüremeyeceksiniz.


Diyarbakır’da dün “Ne Mutlu Türküm Diyene” tabelası valilik tarafından kaldırılmıştır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan terör örgütünün dayatmalarına boyun eğmeyi sürdürmektedir.

Türk milletine karşı saldırı ve düşmanlığı AKP eliyle devam etmektedir. Diyarbakırlılar telefon ve elektronik postalarla “Burası PKK’nın egemenliğine terk mi edildi. Devletim nerede?” diye sormaktadır.

Maalesef bugün, Türk milleti kimliğine ve vatandaşlığına karşı nefret suçu fütursuzca AKP’nin talimatıyla devleti yönetenler tarafından işlenmektedir.
AKP iktidarının, Başbakan Erdoğan’ın ve AKP il başkanı gibi çalışan bir kısım valilerin Türk düşmanlığı nereye kadar gidecektir? Buna Türk milleti müsaade etmeyecektir.

Devlet nişanından “TC” ibaresinin, Atatürk siluetinin, çift başlı kartal imgesi kaldırılmıştır. Saldırı tarihimize, ortak kimliğimize, egemenliğimizedir. AKP, bu saldırıyı elinde bulundurduğu güçle dayatmakta ve devam ettirmektedir.

Zihni işgal edilen zihniyet, devlet nişanından TC ifadesini, Atatürk siluetini, Selçuklu Kartalını çıkartıyor. Bu ihanetin, doğrudan doğruya Türk milleti kimliğini silmeye yönelik başkaldırı olduğu gayet açık ve nettir.
Atatürk siluetini, TC ibaresini kaldırarak bu ülkeye vurulan Türk damgasını, bu ülkeyi kuran iradeyi, Atatürk’ün manevi şahsiyetini yok etmeyi düşünüyorsanız bunun ne kadar büyük yanılgı olduğunu göreceksiniz. Tarihten ders almamışsanız, tarihi tekerrür etmeye milletin gücü yetecektir.

Ne Türk milletini ne Cumhuriyeti ne de Mustafa Kemal Atatürk’ü bu milletin gözünden de gönlünden de düşüremeyeceksiniz.

Ne yapacaksınız yani? Cumhurbaşkanı Forsundaki 16 Türk devletini mi çıkartacaksınız?
Yüzlerce yılın birikimini, tarihteki Türk topluluklarını, Türk birliğini, Türkiye Cumhuriyetini temsil etmekte olan Cumhurbaşkanlığı forsunu da mı değiştireceksin?
Demek niyet bu. Forsun iradesini ve ruhunu ortadan kaldıracak mısınız?
Yakında Türkiye Cumhuriyeti Devletini , Türk milleti ibaresini de mi Anayasa’dan çıkaracaksınız?
Türk milletinin buna müsaade edeceğini mi düşünüyorsunuz?

Milli kimliğimiz saldırı altındadır. Türk milletinden rahatsız olanlar yakında Türkiye milleti iradesini anayasadan çıkartmak için zaman kollamaktalar.
Türkiye bu zihniyet tarafından fiilen bölünmekte ve sosyal mesafe giderek açılmakta, Türk milleti milli kimliği dışlanarak düşmanlık besleyecek ırkçılık Erdoğan ve AKP hükümeti tarafından yönetilmektedir.
Bu saldırıyı AKP elinde bulunduğu güç ile Türk milletine dayatmaktadır. Hüseyin Çelik, ‘daha önce yapılan bir şey ömür boyu kalmak zorunda mı?” diye söyleyebilmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun Türk milleti ibaresi ve kurucu sahibi olan Türk milleti ibaresi ve Mustafa Kemal ibaresi bu millet yaşadıkça devam edecektir. Hüseyin Çelik’e diyorum ki, evet Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır, egemenlik Türk milletinin olacaktır.
Bu milletin adıyla, tarihiyle oynayana Türk milleti gerekli cevabı verecektir.
Devletin sırça köşklerinde oturanlar hangi projeyi planlarsa planlasın bu millet bunları yırtıp atacak kadar cesur, iradeli, onurludur.