ODTÜ’de kendini protesto edenlere kızan başbakan, üniversitelerde ülkücülere dönük baskıları ve PKK’nın gençlik örgütlerininin saldırılarını görmezden gelmektedir


”TBMM’de yaptığı basın toplantısında ODTܒdeki olaylara değinen MHP Grup Başkanı Oktay  Vural, “”Üniversite taş, sopa, molotof kokteyllerin olacağı yerler değildir. Üniversitede meydana gelen bir olay münasebetiyle bütün bir üniversiteyi topyekün suçlayan bir zihniyette yanlıştır. Toptancı bir yaklaşımla Sayın Başbakan ODTܒde olan bütün öğrencileri suçlaması doğrusu kabul edilebilir değildir. Devlet yaşla kuruyu ayıracak. Sayın Başbakan size yapılan bir protesto münasebetiyle bunları dile getiriyorsunuz ama Dil Tarih Coğrafya Fakültesi, Marmara Üniversitesinde, İstanbul Üniversitesinde PKK’nın gençlik örgütlenmesinin Ülkücü gençlere satırla saldırması karşısında neden devlet bunları ayıklamıyor diye bir gün olsun sorguladın mı?” ” diye sordu.

Ülkücü gençler üzerinde oynanan oyunları devletin iyi takip etmesi gerektiğine işaret eden Vural,  medya ve basın kuruluşlarının  meseleyi sağ sol çatışması olarak lanse etmesinin doğru olmadığına dikkat çeken Vural,  “PKK’’nın zemin bulmasına yönelik bir takım faaliyetlerin olduğunu buna dönük olarak  da üniversite yönetimlerinin  aklını başına alması gerektiğini söyledi. Vural, şöyle devam etti: “ODTܒde şu ya da bu şekilde demokratik protesto sınırlarını aşan eylemlere karşılık gerçekten hukukun gereği yapılmalı ama ÖDTܒde mezunların hepsini suçlamak yazık, günah. Sizin partinizde de 6 tane ODTÜ mezunu milletvekili var.”