PKK çocukları okul pikniklerinde kaçırırken, Erdoğan ne yapıyordu, İmralı’da Öcalan’la piknik mi yapıyordu


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın sözde çözüm süreciyle ilgili olarak “Cudi Dağları’na artık piknik yapmaya gidenler var” sözlerini hatırlatarak bunun bir yalan olduğunu, 10 Temmuz’da yaptığım basın toplantısında dile getirmiş, PKK’nın Piknik adı altında adam devşirdiğini ifade etmiştim. “PKK, piknik adı altında adam devşiriyor ve Arınç ‘huzur var’ diyor demiştim.
Böyle bir konuda haklı çıkmak istemezdim ancak aradan geçen süre zarfında tespitlerimizin haklılığı maalesef ortaya çıktı. TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı AKP milletvekili Ayhan Sefer Üstün bakın dün ne diyor? Güneydoğu’da bazı okulların bölücü örgütün kontrolünde olduğunu, terör örgütü tarafından kaçırılan çocukların hepsinin ortaöğretim çağında, öğretmenlerin sorumluluğundayken piknikte kaçırıldığını” söylüyor. PKK çocukları kaçırarak insan yığınağı için PKK’nın lojistik destek sağladığını ifade ediyor.
Ey hükümet yetkilileri ey Milli Eğitim bakanlığı, Ey Arınç bunu ben söylemiyorum sizin vekiliniz söylüyor. Peki siz ne yapıyorsunuz, orada bostan korkuluğu musunuz? Şimdi ben buradan soruyorum, okullar bölücü örgütün kontrolüne geçerken Başbakan Erdoğan ne yapıyordu, herhalde İmralı’da Öcalan’la piknik yapıyordu. Arınç ne yapıyordu, İmralı yolunu kutsuyordu.
Peki Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da PKK okulların kontrolünü ele geçirirken bu milli Eğitim Bakanı ne iş yapıyordu, dershanelerin kapısına kilit vurmakla mı meşgüldü yoksa Eğitim Destek Evlerine ücretli öğretmen atamaları yaparak PKK’ya lojistik destek sağlamakla mı?
Başbakan Ağrı’daki konuşmasında yine yalvarıyor. Terör örgütü hükümranlığını ilan ediyor Erdoğan “aman” diliyor. Erdoğan Orada PKK bile diyemiyor, “Onlar, mafya eşkıya” diyor, terör örgütü diyemiyor. Yoksa Öcalan “Bölücü örgüt PKK” demesin diye Erdoğan’ın ağzına biber mi sürdü?
O mafyanın, terör örgütünün başıyla masaya oturan, Kandile’e postacılık yapan ve bakanlarını bunların karşısına ip gibi dizen Erdoğan değil mi?