PKK Doğu’da Güney Doğu’da yakıyor yıkıyor, AKP hükümeti sadece bakıyor!


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında,örgütün Doğu ve Güneydoğu’da istediği gibi at koşturduğunu söyleyip, “Gelişmeler Doğu ve Güneydoğu’da devletin tatile çıktığını gösteriyor. Bugünkü tablo sizin eseriniz. Çocuklar yeni mi kaçırıldı? AKP’nin tepkisi göstermelik tepkidir, timsah gözyaşıdır” dedi.

Hükümetin çocukların kaçırılmasına tepki gösteriyormuş gibi davrandığını söyleyen Vural, şöyle konuştu:

“Bugünkü tablo sizin eseriniz. Çocuklar yeni mi kaçırıldı? AKP’nin tepkisi göstermelik tepkidir, timsah gözyaşıdır. Terör örgütünün zaten yüzde 47,7′si kaçırılan çocuklardan oluşuyor. 18 yaşından büyüklerin dağa kaçırılması meşru mu?”

İmralı ile siyasi heyetlerin görüşmeye başladığını savunan Vural, AKP tarafında Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yer aldığını iddia etti. Oktay Vural, “Bir taraftan terör örgütüyle Kandil ile görüşüyorsunuz, kurtarılmış bölge kurmasına izin veriyorsunuz, öbür taraftan kalkıp eylemlere laf söylüyorsunuz. Tam bir aldatma” dedi.

“SİZ PKK İLE HANGİ FIRILDAKLARI ÇEVİRİYORSUNUZ?”
Çözüm süreciyle ilgili Diyarbakır’da “Yeni Türkiye’nin açılan kilidi: Çözüm süreci” çalıştayını eleştiren Vural, şöyle konuştu:

“Kilit metaforunu kullanmışlar. Kilit, bu coğrafyayı vatan yapanların, bu millete düşmanlık besleyenlerin dışındakilerin açabileceği kilittir. Anadolu’nun kapısını Malazgirt’te bu millete açan Sultan Alparslan’dan sonra biz bu coğrafyamıza kilidi vurduk. Senin yeni Türkiye’nde devletimizin, milletimizin ve toprağımızın kilidini hangi emperyalistlere açacaksın? 1071′den öç almaya niyetli misin sen? Demek Recep Tayyip Erdoğan, kilidi açmakla milletin çözülmesini kastediyor. Bu kilidi açarak devletimizin, milletimizin arasına fitne sokamayacaksın. Başbakan ve ekibi, Diyarbakır’da bu ülkenin birlik ve beraberliğini çözecek anahtarı emperyalizme, dış güçlere ve bölücü terör örgütüne sunmaktadır. Siz PKK ile hangi fırıldakları çeviriyorsunuz?”

“BAZI MEDYA ORGANLARI UTANMADAN, SIKILMADAN HEM ÜLKÜCÜ HEM BDP’Lİ DİYOR”
İstanbul’daki iki farklı eyleme katılan provokatörün basının fotoğrafları sayesinde belirlendiğini ve yakalandığını söyleyen Vural, “Bir de suç makinesiymiş. Bugüne kadar neden yakalamadınız? Bir de bazı medya organları, utanmadan, sıkılmadan hem ülkücü hem BDP’li diyor. Siz bu sıfatı nasıl yakıştırırsınız?” diyerek bu duruma tepki gösterdi.

“MÜZAKERE EDEN ÜÇ SİLAHŞÖR EFKAN ALA, BEKİR BOZDAĞ VE BEŞİR ATALAY”
Hükümetin İmralı’da neler görüştüğünü soran Vural, şöyle konuştu:

“Çalıştay, AKP’nin Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü çözmek amacıyla taahhüdüne bağlı kaldığından, terör örgütüyle müzakere eden üç silahşör Efkan Ala, Bekir Bozdağ ve Beşir Atalay ile bu taahhüdü açık bir şekilde yerine getirme gayretinden başka anlam taşımıyor.”

“TERÖRİST BAŞININ OSLO’YA GÖTÜRÜLMESİNİ DE YAKINDA İTİRAF EDECEKLER”
Vural, Başbakan Erdoğan’ın “Terör örgütüyle görüşen şerefsizdir” dediğinin anımsatılarak, çözüm sürecinde siyasi heyetlerin görüştüğünün açıklandığının ifade edilmesi üzerine, “Tescillendi” dedi.

Vural, görüşmeleri AKP’nin yürüttüğünün ortaya çıktığını söyleyip, “Bütün bunlar, bu süreçte dış güçlerin arzuladığı istikamette, Erdoğan’ın terör örgütünü siyasal muhatap olarak kabul etmesi doğrultusunda attığı adımlardır. Terörist başının Oslo’ya götürülmesini de yakında itiraf edecekler” dedi.