PKK terör örgütünü meşrulaştırma, aklama paklama yarışına girenler şimdi de MHP’ye saldırma yarışına girmişler!


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “İmralı’da bu milletin birlik ve bütünlüğüne, askerine, polisine, öğretmenine, Kürt kökenli insanlara katliam uygulayan PKK terör örgütü elebaşının muhatap alındığı onların yol haritalarının Türkiye’ye dayatıldığı bir süreci yaşıyoruz” dedi.

Adeta ‘Apo’yu Kurtarma Partisi’ kuranlar, bu partinin içerisinde yer alan siyasal partiler, aydıncıklar, kalemşörler, Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü kardeşliğini egemenliğini ve dilini savunan MHP’ye saldırmaktan da geri kalmıyorlar ve Apo’yu kurtarma partisi adı altında MHP’ye, milliyetçiliğe adeta bir saldırı başlatmışlardır” ifadesini kullanan Vural, şöyle dedi:

Apo’yu kurtarma partisi adı altında yapılan gökkuşağı koalisyonu içerisinde yer almak ve Türk milletini bu siyasal süreç içerisinde dönüştürmek ve bu coğrafyayı vatan yapan milletimizin kemiklerini sızlatmak konusunda çabalarını hızlandırmışlardır. PKK’nın tehdidiyle, silahıyla çözüm bulma iradesiyle, Türk milliyetçilerini, MHP’yi ve Türk milletini suçlayan sözler sarf ediyorlar ve tehdit ediyorlar.

”YALDIZLI SÖZLER”, “PAKETİN ALTINDA MAYIN VARDIR, BOMBA VARDIR”

Vural, şöyle devam etti:

Yaldızlı sözler, demokrasi, barış, analar ağlamasın, milli birlik ve kardeşlik ambalajı altında paketlenmiş, bu paketin altında mayın vardır, bomba vardır, dolayısıyla dün PKK’nın pimini çektiği gibi bunlar da siyasal çözüm adı altında hazırladıkları paketle bombalı paketi Türk milletinin teslim alması istenmektedir. Bu paketin içerisinde bölünme vardır, ayrışma vardır, eli kanlı terör örgütünün kanlı elleri vardır. Mayınlarla, silahlarla, bombayla, Türk milletini ve devletini teslim alamayanlar şimdi bombalı paketle ambalajlanmış yaldızlı paketlerle çözüm adı altında milleti ve devleti tuzağa düşürmek istiyorlar. Uzaktan kumanda ile bu bombalı paketin açılmasını ve bu süreç içerisinde Türk milletinin ve devletinin milli kimliğinin, üniter devlet yapısının ve Cumhuriyet fikrinin parçalanmasını istiyorlar.

Kanlı elleri sıkmayın dediğimiz için mi MHP’ye karşısınız? Siz kimsiniz, kimi temsil ediyorsunuz? Kimin beslemesisiniz? Mecbur ve mahkûm musunuz?

Bu işbirlikçilerinin KCK iddianamesinin 75. klasöründe kimlerle iş tuttuğunu, İmralı’yla avukatları arasında nasıl görüş alışveriş içerisinde bulundukları burada yazıyor.”

”MASKELİ SİYASET”

Demokrasi, çözüm, analar ağlamasın adı altında bir maskeli siyasetin Türk milletini adeta bu bombalı paketi açmaya davet ettiğini savunan Vural, şöyle devam etti:

Apo’yu kurtarma partisinin derin koalisyonları Türkiye’yi BOP eş başkanı sıfatıyla yönetmek görevi alan hükümet olmak üzere onun yanında şüphesiz teröristler için üzüntülerini bildiren gözyaşları döken ve Türk milletinin bölünme süreci içerisinde ne verilmesi gerekirse verelim diyen Bülent Arınç gibilerin yer aldığı bu derin koalisyona karşı inanıyorum ki AKP’ye oy veren arkadaşlarım ruha sahip olacaklardır.

KCK yeniden meşrulaştırılmak isteniyor.

Terör örgütü pak bir örgüt müdür? Ne yapıyorsun sen? Terör örgütü PKK’yı ak bir örgüt haline dönüştüren onlar için üzüntüleri belirten muavinlerin olduğu bir hükümet.”

BAŞBAKAN’I ELEŞTİRDİ

Erdoğan’ın, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’a yaptığı, “Paris’te öldürülen PKK’lı ile ne görüştüğünü açıkla” çağrısına gönderme yapan Vural, “Sayın Başbakan Hollande’a ‘Ne oluyor, bu ne demektir?’ diyor, nasıl düzenli olarak görüşebilir? Peki sen değil misin, Hollande ile görüşmedin mi, ‘görüşme de çok olumlu geçti, Hollande bir Sarkozy değil, artık önceki Fransa yok’ diyor. Burnunuzun ucunu göremiyorsunuz. Aklayıp pakladınız Hollande’ı, böyle bir zihniyet, hangi birisini eleştireyim” dedi.

”SAYIN ARINÇ CENAZE TÖRENİNE KATILARAK ÜZÜNTÜLERİNİ BİLDİRECEKTİR”

Bir basın mensubunun, “Paris’te ölen kadınların cenazelerinin yarın geleceği ifade ediliyor. Sayın Genel Başkan, Habur olmasın uyarısı yaptı, bundan kasıt nedir?” sorusuna Vural, şu yanıtı verdi:

Yani Habur’da devlet töreni hazırlandı şimdi de devlet töreni hazırlamaya çalışıyorsunuz. Bülent Arınç üzüntülerini belirtmek için devlet töreni hazırlamaya mı niyetiniz var diye herhalde o konuya dikkat çekmiştir. Çünkü Habur’daki görüntü adeta bir devlet töreni eşliğinde PKK terör örgütünün bir zafer kazanmış nidalarıyla umut tablosu nidalarıyla Türk milletine pazarlandığı bir süreçti. Sayın Genel Başkanımız herhalde bu süreç içerisinde terör örgütüyle ilgili bu süreçlere ve devletin bu yapılanları masum gösterme konusundaki endişelerini paylaşmıştır.

Zannederim herhalde Sayın Arınç cenazetörenine katılarak üzüntülerini bildirecektir. Çünkü öyle bir niyeti olduğunu düşünüyorum.”

“MHP’ye saldırıdan bahsettiniz, açık bir tehdit var mı? Genel bir değerlendirme mi?” sorusuna ise Vural, “Genel bir değerlendirme” yanıtını verdi.

”BAŞKULAK KİM?”

MHP’nin önündeki siyah minibüsü hatırlatan ve “Ne oldu?” diyen Vural, bir gazetede yer alan habere işaret ederek, “Demek ki devletin içerisinde yasa dışı dinlemeler yapılıyormuş, peki başkulak kim? Bu dinlemeleri kim servis etti? MHP’nin önüne götüren irade kim? Sorumlusu kim, plakası belli, kendisi belli. Bu da gösteriyor ki asıl sorun devletin gücünü elinde tutan kamu erkini gücünü elinde tutan kişilerin devletin gücünü vatandaşların haberleşme hürriyetine aykırı bir şekilde kullanmasıdır. Bu bir zihniyet sorunudur. Sanki kayıt altına alınması sanki bütün bunları çözmek için ne fark eder, ha Ali Veli, ha Veli Ali… Bu süreç faili meçhul kalmasın” dedi.