Recep Tayyip Erdoğan’ın amacı muhafazakar nesiller yetiştirmek değil, olsa olsa neoconi nesiller yetiştirmektir


TBMM’de yaptığı basın toplantısında Başbakan Erdoğan’ın, ‘muhafazakar demokrat bir nesil yetiştireceğiz” sözlerini  değerlendiren Vural, ”Bu bir zamanların Nazi faşist örgütleri gibi kara gömlekliler yetiştirmekten mi bahsediyor? Hangi partide olursa olsun değerlerine sadık bir nesil yetiştirmek hepimizin amacıdır. Başbakan müstakilen Tayyiban nesli mi yetiştirmek istiyor? Senin neren muhafazakar? Hiçbir politikan muhafazakar değil” diye konuştu.

”Papaz cübbesi bile giymeye rıza gösteren bir muhafazakarlıktan mı bahsediyorsun?” sorusunu yönelten Vural, şöyle konuştu: ”Yahudi cesaret ödülü almak için Yahudi kuruluşlarını kapı kapı gezen bir muhafazakarlıktan mı bahsediyorsun? ‘Haçlı seferleri kültür alışverişiydi’ diyen bir muhafazakarlık anlayışını mı bu nesle empoze etmek istiyorsun? Şeytanla bile görüşebileceğini söyleyen Hüseyin Çelik’in muhafazakarlığını empoze etmek istiyorsun bu millete? Haçlı seferleri kültür alışverişiydi diyen bir muhafazakârlıktan mı bahsediyor? Hazreti Peygambere hakaret eden ülkenin başbakanını  NATO Genel Sekreteri olması için destekleyen bir muhafazakarlıktan mı bahsediyor? Zinayı suç olmaktan çıkaran bir muhafazakarlıktan mı bahsediyor? Şehitlere kelle denen,  Peygamber Ocağını yan gelip yatma yeri olarak gören bir muhafazakarlıktan mı bahsediyor? Milletin kutsalı olan bayrağı terör örgütü delili sayan Bülent Arınç muhafazakarlığından mı bahsediyor? Hedonizmi bir hayat tarzı olarak benimseyen  Ömer Çelik muhafazakarlığından mı bahsediyor? Bu nesil, hepimizin nesli. Bunların hangi birisi muhafazakar bir düşünceyi ve değeri ifade ediyor? Olsa olsa neo-coni muhafazakarlığı. Conilerin istek ve arzuları paralelinde muhafazakar düşünceyi dönüştürmek isteyen, bu milletin ruhundan uzaklaşmış uygulamayı ona hazmettirmek isteyen bir düşüncedir. “ dedi.

Vural, Erdoğan’ın “Demokrat nesil” sözlerini de “Basılmamış kitapların toplatıldığı, kitabı bomba olarak gören bir demokrat anlayış mı? Deniz Feneri davası Türkiye sorumlularını bulmaya çalışan savcıların soruşturmaya uğradığı bir demokrat anlayış mı. Senin neren muhafazakar neren demokrat? Bunları yapıyorsan muhafazakar demokrat nesil değil buradan teslimiyetçi, tarihine milli değerlerine şaşı bakan bir nesil çıkar” dedi.