Terör örgütü Kandil’den “Oslo’da yeniden masa kurulsun” diye sufle veriyor, AKP, BDP, CHP Ankara’da Onun borazanlığını yapıyor!


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in açıklamalarına tepki göstererek, “Adalet Bakanı ‘Bu milleti bu illetten kurtarmak için terör örgütü başı ile görüşülebilir’ diyor. Bir Adalet Bakanı bunu diyorsa Türkiye’de adaleti, hukuku nasıl temin edeceğiz? Oldu olacak verin çetelere, verin mafyaya, suç örgütlerine teslim edin Türkiye’yi” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, terörle mücadele ve Oslo süreci tartışmalarına değindi. Vural, 2012 yılında 183 şehit verildiğini belirterek, “AKP’nin açılım sevdasından bu yana 498 şehidimiz var. Her gün bir ocağa ateş düşüyor. Ay yıldızlı bayrağa sarılı şehit tabutlarının gelmediği şehir neredeyse kalmadı. Ama diğer tarafta PKK terör örgütü ile masaya oturmak için can atanlar, şer ittifakını kurmuşlar, milletin birliğine bütünlüğüne göz dikmiş, karga sesleriyle ‘Oslo Oslo Oslo, müzakere müzakere müzakere’ diye bağırıp çağırıyorlar. Hangi yüzle PKK terör örgütünü muhatap alıyorsunuz. Bu ne aymazlıktır, bu ne gaflettir, bu ne teslimiyettir” diye konuştu.

Vural, ‘Oslo süreci devam etsin’ diyenlerin sıraya girdiğini ifade ederek, “Bir gün o bir gün bu açıklama yapıyor. ‘Oslo süreci devam etsin’ diyenler kim? AKP hükümetinin bakanları, kılavuzları, CHP’nin kılavuzları, BDP… ‘Üçümüz bu işi çözeriz’ diyor. Şeytan üçgenini kurmuşlar; milleti ve devleti bu şeytan üçgeni içinde tuzağa düşürmeyi bekliyorlar” dedi.

Zübeyir Aydar’ın Kandil’den, ‘Oslo masası yeniden kurulsun’ diye seslendiğini belirten Vural, “AKP, CHP, BDP Ankara’dan hoparlör olmuş ses veriyorlar. Terör örgütü Kandil’den sufle veriyor, AKP, BDP, CHP, Sadullah Ergin, Hüseyin Çelik, Bülent Arınç, Hüseyin Aygün, Sezgin Tanrıkulu Oslo’de yeniden masa kurulsun diye borazanlık yapıyorlar” diye konuştu.

Vural, PKK’nın da bu kirli masanın zemini hazırlamak için elinden geleni ardına koymadığını ve her gün bir yerde bomba patlattığını, asker, polis ve vatandaşları şehit ettiğini belirterek, “Bombayı atanların eli kanlı; ‘bunlarla oturup meşru taleplerini dinleyelim’ diyenlerin de dili kanlı, zihni kanlı” şeklinde konuştu.

ADALET BAKANINA TEPKİ

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in dünkü ‘Öcalan’ın da sürece dahil edilebileceği’ yönündeki açıklamalarına da tepki gösteren Vural, şunları kaydetti:

Adalet Bakanı ömrü boyunca her gün ölecek bir hükümlüden medet umuyor. Sen Adalet Bakanısın be. Bu milletin hukukunu yok etmek isteyenlerle oturacaksan o zaman adalet niye var, hukuk niye var? ‘Bu milleti bu illetten kurtarmak için terör örgütü başı ile görüşülebilir’ diyor Adalet Bakanı. Bir Adalet Bakanı bunu diyorsa Türkiye’de adaleti, hukuku nasıl temin edeceğiz? Zihniyete bakın ya; Öcalan’la da görüşülürmüş, şununla, bununla da görüşülürmüş… Oldu olacak verin çetelere, verin mafyaya, suç örgütlerine teslim edin Türkiye’yi.

Uyuşturucu tezgahları hazırlanmış, bunlarla görüşecekler. Bu millete terörü kullanarak ‘başka çaremiz yok’ dedirtmek isteyen zihniyete kınıyorum. Bu devlet bunlarla baş edecek güce sahiptir. Bu milletin o masayı başlarına geçireceği gün de yakındır. Sabrı zorluyorsunuz. PKK’nın saldırılarla hazırladığı müzakere zeminine Türkiye siyasetini oturtmak istiyorsunuz” dedi.

Bir gazetecinin, “BDP-PKK buluşmasının ardından dokunulmazlığın kaldırılmasana ilişkin iktidardan sert açıklamalar olmuştu. Şimdi söylemin değişmesinin nedeni Ak Parti kongresi olabilir mi?’ sorusuna ise Vural, “Bu söylemler BDP ile PKK kucaklaşmasını kıskananların olduğunu gösteriyor. Can atıyorlar herhalde. Üzüntü verici bir durum” karşılığını verdi.

KANDİL’E ASKERÎ HAREKÂT

Vural, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in terörle mücadele konusunda yapılması gerekenlere ilişkin açıklamalarını da hatırlatarak, şunları söyledi:

Genelkurmay Başkanı, ‘hiçbir terör örgütü siyasi, Mali destek almadan yaşayamaz’ diyor. ‘Müzakere’ diyenler, verdikleri psikolojik destekle, terör örgütünü yaşatmıyor mu, sigara ve uluşturucu kaçakçılığı ile mücadele etmeyerek terör örgütü yaşatılmıyor mu- ABD’den istihbarat desteği alıyoruz diye bu milleti uyutanlar, Obama’ya teşekkür eden ey Sayın Başbakan, nerede istihbarat desteği?

‘Kandil’e teknik anlamda bir operasyon yapmak mümkün’ diyor Genelkurmay Başkanı. ‘OHAL gerekli mi’ diye soruluyor, ‘siyasi bir karardır’ diyor. Niye veremiyorsunuz- Sonra kalkıp ‘terörle mücadele ediyoruz’, diyorsunuz. Teröre zemin hazırlanıyor ve Türkiye siyasal bir çözüme doğru götürülmek isteniyor. Milletin siyasetine dönün. Bu bölücü vesayetten kurtulun. Türk siyasetini terör teslim almış gözüküyor. Teröre karşı milli duruş oluşturulamıyor.”

MHP NEŞET ERTAŞ’IN CENAZE TÖRENİNE BİR HEYETLE KATILACAK

Vural, halk ozanı Neşet Ertaş’ın Kırşehir’de düzenlenecek cenaze törenine bir heyet olarak katılacaklarını belirterek, “Neşet Ertaş’ı ebediyete uğurlayacağız. Hepimizin başı sağolsun. Türk milletinin acısını, sevgisini, ruhunu ifade eden bir ozanımızı kaybettik, Allah rahmet eylesin” dedi.