Terör örgütünü karşılama ve uğurlama törenlerinin adı ne zamandan beri terörle mücadele oldu?


TBMM’de basın toplantısı düzenleyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, terör örgütü üyelerinin silahlarıyla Türkiye’yi terk etmesinin konuşulduğunu belirterek, ”Hükümet, karşılama ve uğurlama törenleriyle terör örgütü silahını Türk milletine dayatmaya razı olmuştur” dedi. Vural, “ Başbakanın bütün  derdi, şu önümüzdeki iki yılda tıpkı geçen seçim dönemlerinde yaptığı gibi  AKP-PKK görüşme kayıtlarından da biliyoruz, PKK ile geçici bir ateşkes yapmak ve  başkanlık koltuğuna oturmak. Başbakanın tek derdi bu. Bu nedenle de önümüzdeki iki yıl için Türk milletinin bütün geleceğini,  birlik ve bütünlüğünü tehlikeye atacak kadar gözü kararmış durumda.

Bir yandan terör örgütüne dönük olarak  artık sabrımız kalmadı, bundan sonra müsamaha yok diyen, öbür yandan terör örgütünün ele başıyla müzakerelere oturmayı başarı kabul eden bir başbakanın siz terörle mücadele ettiğine inanıyor musunuz?

Böyle bir başbakanın terörle mücadele diye bir planı bir amacı  olabilir mi?

Olamayacağını önceki günkü konuşmasında gördük. Terörle mücadelede bugün hükümetin geldiği noktayı başbakan şöyle söylüyor:  “Türkiye sınırları içinde olanlar bundan önceki düşülen yanlışlara izin vermeden onların yurt dışına çıkışına izin veririz, güvenlik güçlerimiz müdahele etmez”   Başbakanın bu cümlelerini orada bulunan herkes alkışlıyor.

Hatırlıyorsunuz aynı başbakan habur’dan girişler için de terörle mücadele adına güzel gelişme olarak sunmuştu.

Böyle bir mantık olabilir mi?

Terör örgütünün elini kolunu sallaya sallaya Türkiye’ye girişine de çıkışına da güzel şeyler oluyor şeklinde  bakan bir hükümetin terörle mücadele ettiğini nasıl söyleyebiliriz?

Terör örgütü üyelerinin sağ salim ülkeye giriş ve çıkışını sağlamak ne zamandan beri terörle mücadele oldu?

Yine aynı başbakan birkaç dakika sonra diyor ki, “Berlin’in göbeğinde bölücü terör örgütünün liderinin posterinin asılı olduğu bir çadır ve o çadırda para toplanıyor. Milyonlarca avro oradan, bölücü terör örgütüne destek olarak geliyor. Türkiye’de cinayet işledikleri sabit olan, delillerle ortada olan militanlar, mahkemelerde büyük hoşgörüyle yargılanıp komik cezalar alıp, ertelenmiş cezalarla sokağa salıveriliyor.”  Devamında da Başbakan orada çok daha ilginç şeyler söylüyor, bizim kendisine sorduğumuz soruları AB hükümetlerine soruyor, diyor ki?

İnsan katletmek ne zamandan beri özgürlükten sayılır oldu?

Katilleri serbest bırakmak ne zamandan beri hukuk oldu?

Terör örgütü kurmaya, yönetmeye, insan katletmeye müsamaha göstermek ne zamandan beri demokrasi oldu?

Bu soruların hepsini neredeyse her basın toplantımda defalarca başbakana sordum, başbakan da AB hükümetlerine soruyor.  Ben kendisine konuşurken aynaya bak demiştim, AB hükümetlerinin yaptıkları kendisine ayna olmuş herhade.” Dedi.

İktidarın milletin aklıyla oynadığını savunan Vural, kısa dönemde AK Parti’nin kazanabileceğini ancak orta vadede PKK’nın kazanacağını  uzun vadede Türkiye’nin kaybedeceğini ifade etti.