Toprak ve millet bütünlüğümüze kasteden, AKP’nin şeref konuğu Barzani’ye haddini bildirecek hükümet nerede? Var mı?


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ”AKP’nin şeref konuğu pespaye, dilli düdük, Türkiye’nin toprak bütünlüğüne kastediyor, AKP’den tek kelime yok” dedi.

     Vural, MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ile düzenlediği basın toplantısında, Barzani’nin röportajının yayımlandığını ifade etti.  Vural Konuşmasında “ Ceviz ağacının gölgesi altında masa kurup terör örgütünün Türkiye’ye yönelik tehdit, şantaj  mesajlarını iletmeyi kendine görev edinenler  şimdi de iki gündür  AKP kongresinin şeref konuğu olan, kırmızı halılarla karşılanan  bir pespayenin,  Barzani’nin Türkiye’ye yönelik  tehditlerini yayınlıyorlar.

Maalesef nasıl bir gaflet uykusudur ki  Türkiye’nin toprak bütünlüğüne göz diken bunu fütursuzca  açık açık dile getiren bu kendini bilmez peşmergenin söylediklerine AKP hükümetinden bir tek söz söyleyen, tek bir açıklama yapan yok.

Gerçi sukut ikrardan gelir derler. Demek ki, bunlar susarak, pısarak toprak bütünlüğümüze kast eden bu çöl soytarısının konuşmalarını  da onaylıyorlar, destekliyorlar.

Soruyorum AKP yöneticilerine, AKP hükümetine, içinizde bu densiz adama cevap verecek bir babayiğit yok mudur?

Terör örgütünün amaçlarına hizmet edecek olan büyükşehir yasa tasarısının görüşülmesi sırasında yaptığımız itirazları susturmak için hayasızca saldıran, kürsü işgal eden, MHP’lilerin üzerine yürüyen  ey AKP’liler neredesiniz?

Şeref konuğunuzun şu söylediklerine bakar mısınız, bu söylenenlerin  yenilir yutulur bir tarafı olabilir mi?

“Bağımsız devlet idealimizi belirtmiştim.  Her şeyden önce bu bizim doğal hakkımız. Buradaki en büyük sorun, Kürtlerin dört devlet (İran, Türkiye, Irak, Suriye) arasında paylaşılmasıdır. Asıl sorun burada, işi zorlaştırıyor. Eğer böyle olmasaydı Kürt devleti daha kolay olabilirdi. Bütün Kürtlerin haklarına kavuşmasından yanayız. Onların en doğal haklarıdır. Bölgedeki devletlerin Suriye’deki Kürt realitesini tanımamasını anlamıyoruz. Kürdistan’ın her parçasının belli özellikleri var, değişiyor. (…) Artık dünyada hiçbir şey imkansız değil. Büyük dava uğrunda kan da dökülebilir, büyük bedeller de ödenebilir. Ama çözüm sonunda mutlaka gelir. Yanlış ortadan kalkar, biz buna kesin gözüyle bakmaktayız. Doğu, Batı Almanya örneği var. Çeklerle Slovakya örneği var. Ne zorla birleştirme oluyor, ne de zorla ayrılma… Milletin kendisi karar vermelidir. Başka taraflar, o milletin hakkında karar verme hakkına sahip değildir.

Bölgede çok karışıklık olabilir. Ama burada benim için önemli olan Kürt davasıdır, ben buna inanıyorum (…) Kesinlikle başka taraflar için, başka devletlerin çıkarları için biz Kürt davasından geri adım atmayacağız, kesinlikle bunu yapmayacağız. Ve biz Kürt olarak hiçbir yerde ve hiçbir cephede yer almıyoruz. Biz sadece Kürt davasına inanıyoruz.”

Adam açık açık “Büyük Kürdistan’ın kurulması için kan da dökülecektir, bedeller de ödenecektir” diyor. Bunun için bölgedeki ülkelerin sorun olduğunu, Kürdistan’ın dört parçasının birleştirilmesi gerektiğini söylüyor. “Benim için önemli olan Kürt davasıdır, bölge isterse yangın yerine çevrilmiş olsun, başka devletlerin ne olduğu hiç umrumda değil, biz Kürt davasından Büyük Kürdistan davasından vaz geçmeyeceğiz” diyor.

    Vural bu sözlere karşılık AKP’li yöneticilerin sesinin çıkmamasını eleştirerek,  ”İçinizde bu densiz adama cevap verecek bir babayiğit yok mu- Büyükşehir yasa tasarısı görüşülürken Genel Kurul’da kürsüyü işgal edenler, MHP’nin üzerine yürüyenler, neredesiniz-” diye soran sordu ve şöyle devam etti:   ”AKP’nin şeref konuğu pespaye, dilli düdük, Türkiye’nin toprak bütünlüğüne kastediyor, AKP’den tek kelime yok. Benim vatan topraklarımı ‘Kürdistan parçası’ olarak nitelendiren bu adam, AKP Kongresi’nin şeref konuğu. Açık açık ‘büyük Kürdistan’ın kurulması için kan da dökülecektir, bedeller de ödenecektir’ diyor. Diyarbakır’dan İzmir’i nasıl kopartabilirsin kendini bilmez adam.

     ABD’nin postal yalayıcısı bir de bize Çeklerle Slovakları örnek gösteriyor. Haykıracak kimse yok mu- Türk milletinin değerlerini savunmak, toprak bütünlüğüne kastedenlere haddini bildirmek iktidarın görevidir. Barzani’nin bu ifadeleri karşısında bütün siyasi partileri, buna haddini bildirmeye davet ediyoruz.

     Bu devlet sokakta kurulmadı. Ön sözünü Çanakkale’de yazdık son sözü İzmir’de söyledik.

     Bu toprakların ekmeğini yiyorsak, havasını soluyorsak, burada yaşıyorsak, bu vatanın üzerinde hesap kitap yapanlara, ameliyat yapmak isteyenlere, birlikte karşı çıkmamız lazım.” Ne diyor AKP’nin  şeref konuğu duyun, görün ey AKP’li yöneticiler, ey AKP hükümetinin başında gaflet uykusunda uyuyanlar.

Niye gıkınız çıkmıyor, niye bu densize haddini bildirmiyorsunuz? Kime hangi sözleri verdiniz de,  Türkiye Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğüne kast eden bu sözleri,  bu densizin ağzına tıkamaktan çekiniyor, korkuyorsunuz?

Sizin böyle dut yemiş bülbül gibi  bu suskunluğunuz,  sessizliğiniz karşısında size oy verenler kahroluyorlar.

Size oy verenler  “Biz bunun için mi, AKP kongresindeki  rezil manzaraları yaşamak için mi, PKK hamisinin bu sözlerini duymak için mi  AKP’ye oy verdik” diyor ve ekliyor “Bilmelisiniz ki,  sizin bu gafletinizi tarih de millet de  affetmeyecek” diyor.

Bu millet “ Ey AKP’li yöneticiler siz uyuyor olabilirsiniz, ya da bu milleti uyutmak istiyor olabilirsiniz, siz gaflet içinde bulunabilirsiniz,  ama bu millet uyumuyor, uyumayacak. Bu millet vatanına da diline de devletine de sahip çıkacak” diyor.

Vural konuşmasının devamında bir çağrıda bulunarak “ Gerçi siz kulaklarınız var duymaz, gözleriniz var görmez, dilleriniz var söyleyemezsiniz.   Gerçi siz vatan sevdalılarına  karşı şahin kesilir, terör örgütünün hamilerine karşı süt dökmüş kediye dönersiniz.. Gerçi siz  aynı sudan içen, aynı yoldan geçen, aynı dağın yeli, aynı dalın gülüsünüz.Evet değerli arkadaşlar, bugün yaşanan manzara maalesef budur.Ancak biz buradan AKP hükümetine yeniden ve son bir kez daha hatırlatmak, AKP hükümetini uyarmak  istiyoruz. Ey AKP hükümeti,  Siz  Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin hükümetisiniz. Türk milletinin değerlerini savunmak, Türk devletinin birliğine,  topraklarının bütünlüğüne saldıranları haddini bildirmek sizin asli göreviniz, bunu aklınızdan çıkarmayın. Bu büyük milletin ve devletin onurunu korumak sizin göreviniz.” Dedi.

     Vural, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana’nın açlık grevine başlamasıyla ilgili soru üzerine, ”Aman arkadaşlar. Tehdit, şantajla, bu devletin birlik bütünlüğü, dili bozulmayacaktır. Teslim olmayınız. Nedir bu-” dedi.

     Vural, bir başka soru üzerine, ”Türk milleti tanımını anayasadan çıkarmak isteyenler, önce diline, egemenliğine, vatanına, toprağına, bayrağına sahip çık. Mevzuubahis vatansa, gerisi teferruattır” diye konuştu.