Türkiye Açılım Hurdalığına Dönmüştür


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türkiye’nin adeta AK Parti’nin açılım projelerinin hurdalığına döndüğünü söyledi.

MHP’nin yarın Konya’da düzenleyeceği Türkçe Mitingi için Konya’ya gelen Vural, miting öncesi partinin il binasında basın toplantısı düzenledi. Vural, “AKP bütün boyutlarıyla her cephede açılım üretmiş, bu açılımlarla Türkiye bir açılım hurdalığına dönmüştür.” dedi.

Türkiye’nin iç ve dış siyasette, ekonomi politikalarında önemli bir istikrarsızlık dönemine girdiğini ifade eden MHP Grup Başkanvekili Vural, “Bu istikrarsızlık dönemi, Türkiye’yi gerçekten büyük risklerle karşı karşıya getirmiştir. AK Parti hükümetinin siyasi ve ekonomik anlamda ortaya koyduğu politikalar ve bu politikalar için kendisinin geliştirdiği ve adını koyduğu açılımlarla geçen bu 11 yıl içerisinde Türkiye, AKP’nin ürettiği açılım hurdalığına dönmüştür. Gerçekten bugün AKP bütün boyutlarıyla her cephede açılım üretmiş, bu açılımlarla Türkiye bir açılım hurdalığına atılmıştır. Bugün AKP’nin açılımları Türkiye’nin düşmanlarını memnun etmiştir.” şeklinde konuştu.

Hükümetin imzaladığı Ermeni protokollerini hatırlatan Vural, Ermeni açılımının da fiyasko olduğunu ileri sürdü. Vural, konuşmasında şunları söyledi: “Arkalarında Ahmet Davutoğlu; Rusya, Fransa ve ABD’nin dışişleri bakanlarının gözetimi ve baskısı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Ermeni soykırımı iddialarını kabul ettirecek süreçle ilgili protokolleri imzalamıştır. Ermeni açılımı nerede? Kimse konuşuyor mu? Türkiye bir açılım hurdalığına dönmüştür. Çünkü AKP milletin hazmedemeyeceği sözleri vermiş, milletin hazmedemeyeceği protokolleri imzalamış, karakolda ötmüş, mahkemede şaşmak zorunda kalmıştır.”