Yeni düzenlemeler güvenlik bahanesiyle muhalifleri sindirme amacına matuftur


Başbakan Davutoğlu dün güvenlikle ilgili yeni düzenlemeler olduğunu açıklıyor. Molotof atanlara cezalar artırılacak, Molotof ateşli silah sayılacakmış, bomba sayılacakmış. Yargıtay zaten Molotofu ateşli silahlar sayan kararı onamadı mı?

Bu adli ve hukuki yeni düzenlemelerle Hükümetin maksadı üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. Bu düzenlemeleri güvenlik kaygısıyla değil, AKP iktidarı PKK ya da paralel yapı dedikleri şeyi bahane ederek kendine muhalif olan unsurları sindirmek için bir araç olarak kullanmayı hedeflemektedir.
KOBANİ’de yaşanan Terör olaylarının baş aktörü olan KCK üyelerini salan, anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmek için terör faaliyetlerini amansızca gerçekleştiren PKK’yla müzakereler yapan bir iktidarın güvenlikle ilgili tedbirlerinin samimi olduğuna kim inanabilir?
Hükümetin bu düzenlemesi samimi değildir. Hükümetin bu düzenlemesi göz boyamadır. Bir yandan “güvenliğimiz sürece kurban edilemez” diyeceksin öbür yandan Barzani üzerinden ulusal güvenliğimize kasteden, şehirleri yakıp yıkan PKK/PYD’ye silah yardımı yapacaksın.
Bir taraftan Molotof atan, kurşun sıkan, şehirleri yakıp yıkan KCK’yı salmakta, teröristlerle masalar kuramakta, çözüm süreci adı altında doğu ve güneydoğuyu PKK/KCK paralel yapısına teslim etmekte, öbür taraftan “yeni düzenlemeyle güvenliğimize kastedenlerin gözünün yaşına bakmayacağız” masalını anlatılmaktadır. Bir yandan başbakan PYD lideriyle makamında görüşmeler yapmakta, öbür yandan sınırda 5 PYD militanı yakalandı haberleri yapılmaktadır. Yeni düzenlemeler güvenlik bahanesiyle muhalifleri sindirme amacına matuftur.
AKP hükümeti Artık duruşunu netleştirmelidir. Bir an önce Milletin yanında yer almalı, Terör örgütlerinin oyuncağı olmaktan vazgeçmelidir. Türk devletini bu zillete kimse düşüremez, terör örgütlerinin maskarası haline getiremez. Buna ne biz müsaade ederiz, ne de Türk milleti. KOBANİ olayları bahane edilerek gerçekleştirilen bölücü terör ve teröristlere karşı milletin ortaya koyduğu hassasiyet, tepki AKP hükümetine de yol gösterici olmalı, bir an önce yanlış adımlarından vazgeçmelidir.