Yolsuzlukları Aklayan AKP hükümetine “Etik merkezi” değil, cahiliye dönemini hatırlatan “Gotik Merkezi” açmalı


Türkiye’nin sınırları kevgire dönmüş, egemenlik alanı bir takım silahlı adamlar tarafından çiğenenmiş, Küresel güçler size rağmen sizin ülkenizin topraklarında kendi hukukunu tesis etmeye kalkmış başbakan Davutoğlu nerede diye sordum biraz önce.
Davutoğlu bakanlarından brifing almaya , milletvekillerinden birifing almaya devam ediyorumuş. Milletvekillerine imar rantıyla ilgili uyarılarda bulunmuş. Tabii “Sıfırlama” konusunda usta olanların vekillerine başka hangi konuda uyarı yapacak ki?
Davutoğlu orada “Adam bir yerden imar geçeceğini öğreniyor. Gidip oradan arsa alıyor ve zenginleşiyor. Bu haram kazançtır. Siyasetçinin görevini kötüye kullanmasıdır, ahlaksızlıktır” demiş.
Davutoğluna sormazlar mı AKP hükümetini ve kendilerini büyük yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarıyla baş başa bırakan dönemin başbakanı “Bütün kupon arazilerinden benim haberim olacak” derken neredeydin?
Davutoğlu şimdi şunu mi demek istiyor;
Kupon arazilerin peşinden koşmak haramdır, siyasetçinin görevini kötüye kullanmasıdır, ahlaksızlıktır.
TURGEV’e bağış yapan mütahitlere ihale vermek haramdır, siyasetçinin görevini kötüye kullanmasıdır, ahlaksızlıktır.
Polisevi arazisi Bilal oğlanların rant talanına kurban edilmesi haramdır, siyasetçinin görevini kötüye kullanmasıdır, ahlaksızlıktır.
İhaleler karşılığında havuz medyaları kurulması haramdır, siyasetçinin görevini kötüye kullanmasıdır, ahlaksızlıktır.
İhalede %20’lik fetvaların verilmesi haramdır, siyasetçinin görevini kötüye kullanmasıdır, ahlaksızlıktır.
Yolsuzluğu günah işleme özgürlüğü olarak görmek haramdır, siyasetçinin görevini kötüye kullanmasıdır, ahlaksızlıktır.
Yüzyılın en büyük yolsuzluk bataklığına batanlar güya “ETİK ARAŞTIRMA MERKEZİ” kuracaklarmış. Allah akıl fikir versin.
Ne etiğinden bahsediyorsunuz? Bu milletin milli terbiyesi, ahlakı, dini, adabı var sen ilk önce milli terbiyeye göre hareket et.
Bu kirli çamaşırlarınızı gizlemek için Etik değil, ortaçağ cahiliye dönemini hatırlatan gotik araştırma merkezi kurmak yakışır.