Türkiye yolsuzluk ve rüşveti ortaya çıkaran hakimlerin ve savcıların sürüldüğü, hırsızların korunduğu bir ülke haline getirildi.


Başbakan Erdoğan’ın Brüksel’de AP Başkanıyla birlikte yaptığı basın toplantısını dinleyince Erdoğan’la aynı ülkede mi yaşıyoruz, yoksa Erdoğan paralel evren de mi yaşıyor demeden geçemiyor insan.
Başbakan Erdoğan Brüksel’de AP Başkanıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında HSYK; paralel devlet konularına hiç değinmedi, o tahtaya basmadı. AP Başkanı karşısında süt dökmüş kedi gibiydi. Tornistan yaptı. Erdoğan bir aydır ağzından düşürmediği, çete, faiz lobisi, paralel yapı, yargı darbesi gibi iddiaları niye o toplantıda dile getirmedi. Çünkü normal demokrasi olan bir ülkede o iddiaları kimse dikkate almaz. Uluslararası çete varsa karşında AP Başkanı var, niye uluslararası çete hesabını sormuyorsun? Burada masal anlatıyor, orada kapılanıyorsun

Türkiye yolsuzluk ve rüşveti ortaya çıkaran hakimlerin ve savcıların sürüldüğü, hırsızların korunduğu bir ülke haline getirildi.

Bu iktidar bir taraftan bölücü diğer taraftan rüşvetçilerle yol arkadaşlığı yapan, bölücüleri rüşvetçileri kollayan, yolsuzluk yapanları aklamak için “yavuz hırsız yasası” çıkaran bu iktidara kim nasıl güvenecek?

Yolsuzluk ve hukuksuzluğu örtmek için Başbakan Meclisi, yasamatik gibi görüyor. Şunu kimse aklından çıkarmamalıdır: Haramzadeleri korumak, gücünü halktan alanların görevi değildir.

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması sonrası hazırlanan fezlekeler Adalet Bakanı’na geliyor günlerdir Meclis’e gönderilmiyor. Amaç ne? Fezlekeleri seçim sonrasına bırakmak, yolsuzlukların tartışılmasını engellemek. Basına da bu nedenle sansür getirilmedi mi? Yolsuzluğu, aldığınız rüşveti örtmek için Fezlekelerin gelmesi engellediniz. Savcıları sürdünüz, polisleri görevden aldınız. Peki Münker ve Nekir’e ne yapacaksınız? Onların sorgusundan nasıl kurtulacaksınız?